ZÁJEZDY

TRAJEKTY

Země

Madeira

Dánsko

Estonsko

Faerské ostrovy

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Laponsko

Litva

Lotyšsko

Norsko

Norsko - Fjordy

Norsko - Lofoty

Pobaltí

Rusko

Skotsko

Špicberky

Švédsko

Andalusie

Anglie

Arménie

Azory

Česká Republika

Gruzie

Holandsko

Indie

Izrael

JAR

Kanada

Kazachstán

Kypr

Lisabon

Madeira

Mexiko

Německo

Nepál

Nový Zéland

Omán

Peru

Polsko

Portugalsko

Rakousko

Slovinsko

Španělsko

Švýcarsko

Uzbekistán

Velká Británie


Typ zájezdu

Poznávací

Poznávací s turistikou

Pobytový s výlety

Zájezd 55+

Svět s průvodci Periscope

Eurovíkendy

Zimní

Individuální cesta

Odjezd od

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2018

2019

2020


Odjezd do

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2018

2019

2020


Typ ubytování

apartmány a motely

chaty a chatky

hostely

hotely a penziony

kajuta

stan

Doprava

autobusem

letecky

lodí

mikrobusem

pololetecky

vlakem

vlastní

Odlet z letiště

Bratislava

Drážďany

Katovice

Košice

Krakov

Německo - svoz z ČR zajištěn

Praha

Vídeň

Průvodce

Bělohradský René

Bernardová Hana

Burian Petr

Burianová Zdeňka

Dekan Patrik

Frolíková Monika

Gajdová Kateřina

Grass Miroslav

Hájek Tomáš

Hanibal Josef

Chodur Josef

Kedzior Tomasz

Kleisl Pavel

Koňařík Miroslav

Kornecká Hana

Kotoučová Martina

Křenková Helena

Kubík Tomáš

Marečková Jana

Melichar Petr

Michalíková Irena

Michlík Fero

Miškovský Josef

Novák Antonín

Provazník Jiří

Růžičková Tereza

Skalský Martin

Slezáková Helena

Sucharda Jan

Tomsová Hana

Učňová Eva

Valdemarsson Valdemar

Venhoda Milan

Zábršová Milada

Žáková Olga

Žatkuliaková Katarína

Zjednodušené vyhledáváníRozšířené vyhledávání zájezdů

Vyhledat zájezdy

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace
Chci zadat GDPR souhlas

Země

nerozhoduje

Island

Lotyšsko

Skotsko

Arménie


Vyhledat trajekty

Vyhledat zájezdy

Vyhledat individuální služby

leteckysnídaněhotelNáročnost: zelená

MADEIRA - květinový ostrov

Poznávací, Zájezd 55+

Květinové slavnostiPastevecké domky v SantaněMalebná vesnička Porto Moniz s lávovými bazény.Květinové slavnostiKlienti na MadeiřeHorská túra nad mrakyKvětena madeiryKvětinové slavnosti
KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZÁJEZDU

MADEIRA - OSTROV VĚČNÉHO JARA A KVĚTINOVÝ RÁJ. VÍCE JAK 20 LET PRO VÁS POŘÁDÁME ZÁJEZDY NA NEJKRÁSNĚJŠÍ SLAVNOSTI!


978 km od Portugalska a 700 km od západního pobřeží Afriky leží v oceánu Madeira - perla Atlantiku a plovoucí tropická zahrada, ostrov věčného jara. Madeira - to je v podstatě jedna velká botanická zahrada. Nikde neuvidíte kvést tolik orchidejí, lilií, magnolií, azalek... Najdete zde na 700 druhů květeny, kapradin, různé druhy vavřínů, jalovců. Madeira vás svou bujnou divokou krásou uchvátí od prvního okamžiku. Budou vás přitahovat rozeklané štíty s výzvou stanout na jejich vrcholu a sledovat nezapomenutelný východ slunce. Všude vás bude obklopovat bujná příroda - třetihorní pralesy s kaskádami vodopádů, bizardními vulkanickými skalami tvořícími přírodní jezírka, svahy až do nedohledna pokryté vinicemi, na kterých zrají hrozny, z nichž se lisuje vynikající madeirské víno. Kouzelné stezky podél zavlažovacích kanálů - levadas vás přiblíží madeirské přírodě a poté zase vrátí k útulným městečkům a vesničkám. Bydlet budete v příjemném hotýlku na okraji centrální části Funchalu.


TermínDnůCena (Kč)Odjezdy a svozyPoznámkaRezervace

CENA OBSAHUJE:

  • letenka Praha - Funchal – Praha přes Lisabon vč. let. tax
  • 11x nocleh ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím
  • 11x snídaně
  • doprava mikrobusem/autobusem
  • český a místní průvodce
  • cestovní pojištění a pojištění proti úpadku CK

CENA NEOBSAHUJE:

  • vstupné a další výše neuvedené služby

PŘÍPLATKY:

SLEVY:

  • 2.5 % - děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
  • 500 Kč - klienti nad 55 let - lze sčítat pouze s věrnostní slevou

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ VE SKUPINĚ: 20

PRŮVODCI:


Cestovní kancelář Periscope Skandinávie si vyhrazuje právo změnit průvodce zájezdu.

Program
zájezdu
Náročnost
zájezdu
Popis
ubytování
Vízové a zdravotní
požadavky

1. den: Odlet z Prahy odpoledne, přes Lisabon na Madeiru, transfer do hotelu ve Funchalu.

2. den: Dopoledne prohlídka hlavního města ostrova: zastavíme se na místní vyhlášené tržnici Mercado dos Lavradores, kde uvidíte typické místní produkty – spousty květin – orchidejí, strelizií, anturií aj., které Madeiru proslavily, stejně jako koše plné roztodivného tropického ovoce. Výjezd nad Funchal - procházka a prohlídka krásných zahrad Jardim Botanico umístěných na zahradách bývalých soukromých domů – fantastické výhledy na Funchal. Vrátíme se do staré části města Zona Velha, prohlédneme si katedrálu Sé, projdeme se historickými ulicemi s typickou portugalskou architekturou a poučííme se o proslavených madeirských vínech v jedněch z nejstarších sklepů a budete mít možnost je i ochutnat. Procházkou centrem Funchalu a po odpočinku v kouzelném Městském parku dojdeme do hotelu.

3. den: Výlet na západ ostrova - prohlídka staré rybářské vesnice Camara de Lobos, kde pobýval i Winston Churchil. Oblast okolo je známou vinařskou oblastí – malé terasy se šplhají do okolních kopců. Výše jsou vinice vystřídány banánovými plantážemi. Dostanete se na slavný útes Cabo Girao (jeden z nejvyšších na světě). Dále cesta podél jižního pobřeží ostrova k vesničce Ribeira Brava, která leží na okraji průrvy, vedoucí centrem ostrova. Silnice se klikatí až do Ponta do Sol, nejslunečnější vesnice Madeiry a odtud se začne šplhat do vnitrozemí na náhorní plošinu Paul da Serra nazývané také střechou Madeiry s naprosto rozdílným prostředím – skromnou vegetací, vřesovišti. Přes plošinu se dostaneme na sever ostrova, kde se cesta vine dolů k vesničce Porto Moniz - tato malebná, kouzelná vesnice láká turisty přírodními jezery v pobřežních skalách – krátká procházka. Okouzlí nás vesnička Sao Vicente s čarovným kostelíkem, která se vyloupne mezi horami. Návrat do Funchalu. Nocleh.

4. den: Pobyt ve Funchalu v den, kdy zde vládnou květy - slaví se jarní květinový festival a vy si ho zde budete moci užít. Zúčastníte se festivalového programu, který dnes začíná stavěním „Zdi naděje“ dětmi. Nesmíte zapomenout navštívit festivalový pavilon s oceněnými květinami a vyfotografovat si ulice s květinovými koberci. A samozřejmě navštívíme jedinečné zahrady Jardim Tropical Monte Palace. V podvečer vyrazíme na romantickou procházku uličkami starého města a na závěr se zájemci povečeříme v některé z rázovitých hospůdek. Nocleh.

5. den: I dnes si můžete užít květin a jejich oslavy v čase největších květinových slavností na Madeiře. Nejprve vystoupáme za jedinečným rozhledem na Fortezu do Pico a potom si odpočineme v tichounké zahradě kláštera Santa Clara a návštívíme některé z funchalských muzeí. Poté si ve městě opět odpočineme v Dona Amélia Municipal Garden. Den vyvrcholí odpoledním velkým průvodem. Večer se s námi budete moci pobavit na folklorním večeru s madeirskými specialitami (fakultativně – cca 32 EUR). Nocleh.

6. den: Vyjedeme nad Funchal na horu Monte (550 m) okolo krásných zahrad. Dojedeme k poutnímu kostelu z 18. stol., který je typickou dominantou města. Nad hlavním oltářem kostela se nachází zázračná socha Panny Marie z Monte. Je zde také hrob rakousko-uherského císaře Karla I., který zde zemřel v exilu. Pro zájemce možnost vyzkoušet místní raritu – jízdu na proutěných saních po silnici, která končí v Livramentu. Poté vyrazíme do vnitrozemí ostrova přes Sao Martinho ke strži Socorridos. Výjezd na vyhlídkovou terasu Eira do Serrado nad údolím sopečného kráteru Curral das Freiras (Úkryt jeptišek), na jehož dně byla zbudována stejnojmenná vesnička. Fantastické výhledy. V pozdním odpoledni volný program ve Funchalu. Návrat na nocleh.

7. den: Výjezd do oblasti Risco, možnost procházky podél jedné levady. Tyto kanály byly vyhloubeny do horských svahů, aby přivedly vodu z vysokých hor do políček na svazích a v údolích. Dnes podle nich vedou fantastické turistické cesty. Rabacal – východisko k túrám podél dvou levadas - první vede k vodopádům Risco a druhá ke krásnému místu zvanému Vinte e Cinco Fontes (25 pramenů). Jedná se o neopakovatelný zážitek při procházce zdejším třetihorním pralesem. Návrat na nocleh.

8. den: Odpočinek, volný program, procházky v rezidenční části Funchalu. Možnost návštěvy krásných zahrad Monte. Fakultativně lodní výlet kolem pobřeží Madeiry v lodi Santa Maria, s kterou se vrátíte zpět do 15. století. Je to replika galeony Kryštofa Kolumba, která evokuje jeho výzkumné cesty a budete se moci vžít do jeho pocitů, když směřoval do neznámých krajů (není v ceně, cca 36 EUR včetně transferů). Návrat na nocleh.

9. den: Výlet na sever a východ ostrova. Nejprve se vyšplháme na Poiso (1.413 m) a poté na vyhlídku Pico do Areiro (1.805 m). Pojedeme dále do vnitrozemí do horské vsi Ribeiro Frio (pstruží farma) - odtud procházka na vyhlídku Balcoes - otvírá se strhující panoramatický výhled přes údolí řeky Ametade na „Orlí skálu“ - kopec s kolmými úbočími na severním pobřeží Madeiry. Přes Cruzinhas pass nás silnička dovede k slavné malebné vesnici Santana s typickými trojúhelníkovými domečky. Přes fantastické skalní útvary známé jako Penha d´Aguia se dostaneme k vesnici Porto da Cruz. Poté budeme směřovat opět do vnitrozemí úrodným údolím Machico až k Portela Passu (670 m). Odtud je fantastický výhled na severní pobřeží, které je divočejší a bouřlivější než jih. Přijedeme do vesnice Machico, kde podle legendy přistáli první osadníci Madeiry – krátká zastávka. Návrat na nocleh.

10. den: Dnes někteří budou lenošit a oddávat se odpočinku v květinovém ráji. Ti, kteří jsou více turisticky zaměřeni, absolvují ještě jeden fakultativní výlet do fantastického světa madeirské přírody a jejích levád. Majestátní scenérie, dechberoucí výhledy, křišťálový vzduch a úžasné levady – fantastický zavlažovací systém tvoří z Madeiry turistický ráj. Užijte si průvodcovanou procházku podél jedné z těchto unikátních levád (není v ceně, cca 29 EUR).

11. den: Volný den, který můžete využít k nákupům a k podrobnějšímu seznámení se s typickými produkty Madeiry (určitě navštívíme historickou manufakturu na madeirské výšivky a některou ze  zahrad orchidejí), popř. k dalšímu fakultativnímu výletu. Nocleh.

12. den: Snídaně, transfer na letiště, odlet do Prahy. (CK si vyhrazuje právo pozměnit pořadí výletů např. z důvodu festivalových akcí atd. Také pořadí výletů u zájezdu na karneval může být uzpůsobeno aktuálnímu programu těchto slavností.)


Vytisknout stránku
Informujte přátele
Zanechte nám zprávu

PARTNEŘI

Ubytování na Šumavě:

Srub Javorná

Apartmány Šumava

Booking.com

Cestovní pojištění

Dovolená v ČR a SR

Hotovky.cz

Pojištění letenek

Norge.cz

Norské bundy

Sverige.cz

Klub islandských fanatiků

Skandinávský dům

Severská společnost

Jiří Kolbaba

ZEMÉ

Norsko

Island

Švédsko

Finsko

Skotsko

Irsko

 

OBLASTI

Špicberky

Laponsko

Pobaltí

INDIVIDUÁLNÍ CESTY

LETECKY

Norsko

Island

Skotsko/Irsko

ostatní země

 

UBYTOVÁNÍ

Norsko

Island

ledové hotely

Skotsko/Irsko

Česko a Slovensko

ostatní země

KOMPLETNÍ NABÍDKA NAŠICH SLUŽEB

DOPRAVA

letenky

půjčení auta

trajektové lístky

 

UBYTOVÁNÍ

Norsko

Island

ledové hotely

jinde ve světě

v Česku

 

ZÁJEZDY

eurovíkendy

na přání

poznávací

pro seniory, 55+

rybářské

svět s průvodci Periscope

turistické

zimní

 

PŘEDNÁŠKY

 

 

 

SLEVY

poskytované slevy

aktuální nabídka zlevněných zájezdů

KATALOGY

PDF ke stažení

zaslání poštou

tiskové opravy

ARCHIV ČLÁNKŮ

historie CK Periscope

články o Norsku

články o Islandu

PODPORUJTE S NÁMI

DEJME DĚTEM ŠANCI

nadaci Greenfinity

INFORMACE K ZÁJEZDŮM

turistická náročnost

cestovní pojištění

popis ubytování

odjezdy a svozy

přednášky k zájezdům

DOKUMENTY

pojištění proti úpadku

všeobecné smluvní podmínky

smlouva o zájezdu

PO ZÁJEZDU

dotazník

ohlasy

kompenzace: zpožděný let, ztráta zavazadla

GDPR - ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ

poskytnutí souhlasu

zrušení souhlasu

kodex ochrany osobních údajů

poučení o zpracování osobních údajů

KONTAKTY

Periscope Skandinávie, s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@skandinavie.cz

skype: rezervace.periscope

fax: +420 542 213 347

TRAJEKTY

+420 542 213 349

trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ

+420 542 213 348

ubytovani@skandinavie.cz

Label

Label