ZÁJEZDY

TRAJEKTY

Země

Norsko

Dánsko

Estonsko

Faerské ostrovy

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Laponsko

Litva

Lotyšsko

Norsko

Norsko - Fjordy

Norsko - Lofoty

Pobaltí

Rusko

Skotsko

Špicberky

Švédsko

Andalusie

Anglie

Arménie

Azory

Bělorusko

Gruzie

Indie

Itálie

Izrael

JAR

Kanada

Kazachstán

Kypr

Lisabon

Madeira

Německo

Nepál

Nový Zéland

Omán

Peru

Polsko

Portugalsko

Rakousko

Slovinsko

Španělsko

Uzbekistán


Typ zájezdu

Poznávací

Poznávací s turistikou

Pobytový s výlety

Zájezd 55+

Svět s průvodci Periscope

Eurovíkendy

Zimní

Individuální cesta

Odjezd od

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2018

2019

2020


Odjezd do

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2018

2019

2020


Typ ubytování

apartmány a motely

chaty a chatky

hostely

hotely a penziony

kajuta

stan

Doprava

autobusem

letecky

lodí

mikrobusem

pololetecky

vlakem

vlastní

Odlet z letiště

Bratislava

Drážďany

Košice

Německo - svoz z ČR zajištěn

Praha

Vídeň

Průvodce

Bělohradský René

Bernardová Hana

Burian Petr

Burianová Zdeňka

Dekan Patrik

Frolíková Monika

Gajdová Kateřina

Grass Miroslav

Hájek Tomáš

Hanibal Josef

Chodur Josef

Kedzior Tomasz

Kleisl Pavel

Koňařík Miroslav

Kornecká Hana

Kotoučová Martina

Křenková Helena

Kubík Tomáš

Marečková Jana

Melichar Petr

Michalíková Irena

Michlík Fero

Miškovský Josef

Novák Antonín

Provazník Jiří

Růžičková Tereza

Skalský Martin

Slezáková Helena

Sucharda Jan

Tomsová Hana

Učňová Eva

Valdemarsson Valdemar

Venhoda Milan

Zábršová Milada

Žáková Olga

Žatkuliaková Katarína

Zjednodušené vyhledáváníRozšířené vyhledávání zájezdů

Vyhledat zájezdy

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace

Země

nerozhoduje

Island

Lotyšsko

Skotsko

Arménie


Vyhledat trajekty

Vyhledat zájezdy

Vyhledat individuální služby

leteckysnídaněchatkahotelNáročnost: zelená

JIŘÍ KOLBABA – POZVÁNKA NA LOFOTY A ŠPICBERKY

Poznávací

 Pobřeží LofotProcházka po pobřeží LofotSvolvaer, hlavní město LofotSušáky tresek na pobřeží Horské hřebeny LofotVýhledy na ostrovy LofotVýstraha před ledními medvědy platí pro celý SvalbardLedovec, který je k vidění při cestě do BarentsburguPlavba do BarentsburguPozůstatek po soboviDruhé největší město Špicberk - BarentsburgLongyearbyen je největší město na Špicberkách
KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZÁJEZDU

Jen 3 hodiny letu z Osla a ocitnete se ve světě ticha, polárních výprav a arktické přírody: poznejte s námi krásu tajemných ostrovů daleko za polárním kruhem! Při tomto jedinečném zájezdu budete mít možnost zavítat do nejseverněji položených míst ve svém cestovatelském životě.

Souostroví Lofoty je podle mnohých nejkrásnějším koutem celé Skandinávie. Na jednom místě najdete všechny krásy Norska: loďky kotvící v malebných fjordech, racky posedávající na střechách rybářských chat rorbu, štíty hor tyčící se až k nebi.

Špicberky (norsky Svalbard) jsou nejsevernější částí Norského království. Sobi se zde pasou přímo mezi domy v hlavním městě Logyearbyen. Charakteristické rysy zdejšího přírodního prostředí (tundra, skalní útesy s ptačími koloniemi, zvětralé hory, ledovce, nízko položené mraky) nejlépe poznáte při dvou celodenních plavbách, při nichž se dostanete i na dohled mohutných ledovcových splazů v těsné blízkosti moře. Poplujeme po velkolepém fjordu Isfjorden a jeho ramenu Billefjorden do osad Barentsburg a Pyramiden.

Nastupte do letadla a vydejte se s námi tam, kde v létě slunce nezapadá!

Slevy: neúčast na Safari plavbě do Pyramiden 5 000 Kč (plavba není vhodná pro těhotné ženy a pro osoby s bolestmi zad – sleva z ceny, nutno uplatnit při koupi zájezdu nebo do 7 kalendářních dnů od data rozhodnutí o konání zájezdu.)


TermínDnůCena (Kč)Odjezdy a svozyPoznámkaRezervace
18. 7. - 26. 7. 2018 959 900
Praha
 lze i doobsadit 

NEZÁVAZNĚ REZERVUJ

CENA OBSAHUJE:

 •  letenky z Prahy na Lofoty, na Špicberky a zpět (s přestupy) vč. let. tax ve výši 17 000 Kč (aktuální cena letenky bude potvrzena v den rozhodnutí o konání zájezdu)
 • dopravu z letiště na ubytování a zpět, dopravu na Lofotech mikrobusem, 1x jízda taxi na Špicberkách
 • ubytování 5x ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím (3x hotel, 2x 2pokojová chata LUX) a 3x ve 2lůžkových pokojích bez příslušenství (na Špicberkách 5.-7. noc, za příplatek pokoje s WC)
 • 8x snídaně
 • 2x oběd na lodi
 • celodenní plavby do Barentsburgu a Pyramiden
 • průvodce
 • cestovní pojištění České pojišťovny se zvýšeným limitem na storno a pojištění proti úpadku CK.

CENA NEOBSAHUJE:

 • jízdné MHD, vstupné cca 500 NOK (ekv. 55 EUR) a další výše neuvedené služby.

PŘÍPLATKY:

 • 1lůžkový pokoj: 14 000 Kč
 • 2lůžkový pokoj (s příslušenstvím 5. - 7. noc - na Špicberkách ): 5 600 Kč
 • fakultativní výlet (exkurze do uhelného dolu): 2 000 Kč
 • výlet se psím spřežením: 3 300 Kč

SLEVY:

 • 2.5 % - děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • 2.5 % - osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • 5000 Kč - neúčast na Safari plavbě do Pyramiden - slevu nutno uplatnit při objednání zájezdu nebo nejpozději do 7 kalendářních dnů od data rozhodnutí o konání zájezdu.

POZNÁMKA:

 • Program může být upraven podle aktuálníchletových časů a podle nabídky služeb v Longyearbyenuv létě 2018. Uskutečnění aktivit je podmíněnominimálním počtem účastníků, které jsoustanoveny pořádající agenturou a vhodným počasím. • v termínu od 18. 7. nabízíme pro muže i pro ženy možnost na doobsazení ubytování

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ: 10

PRŮVODCI:

Foto: Dekan Patrik Dekan Patrik

 • 18. 7. - 26. 7. 2018

Cestovní kancelář Periscope Skandinávie si vyhrazuje právo změnit průvodce zájezdu.

Program
zájezdu
Turistická
náročnost
Popis
ubytování
Vízové a zdravotní
požadavky
mapa

1. den: Dopoledne odlet z Prahy, 2 přestupy ve Stockholmu a Oslu, přílet na letiště Evenes, daleko za polárním kruhem. Světlo je na Severu dlouho do noci. Tohoto fenoménu využijeme při cestě na ubytování.

2. den: Na pobřežní silničce č. 815 spatříme jedny z nejkrásnějších lofotských scenerií. V nejjižnější části souostroví s překvapením zjistíme, že lofotské pobřeží lemují i krásné písečné pláže, zejména u vesnice Ramberg. Navštívíme rybářské osady Å a Nusfjord (UNESCO). Nabízí se nám též možnost vyhlídkové plavby po fjordu Kjerkfjorden z nejhezčí lofotské vesnice Reine, při které uvidíme mj. nejvyšší vrchol Lofot horu Hermannsdalstinden (1 029 m n. m.)

3. den: Dopoledne máme k prožití klidných chvil při procházkách mezi skalami, v nádherných sceneriích u moře, mezi rybářskými domky nebo při nenáročném výstupu do zelených hor za výhledy na mořské zátoky nebo nedozírné moře. Odpoledne zajedeme do romantického rybářského přístavu Henningsvær, který se rozkládá na několika ostrůvcích. V jeho okolí se nacházejí typické dřevěné sušáky tresek. Na ubytování pojedeme po vyhlídkové silnici Lofast.

4. den: Fantastickou, typicky norskou krajinou pojedeme dále na sever. Po březích fjordů, březovými lesíky s množstvím jezer a řek a s výhledy na členitá pohoří. Obdivovat budeme divokou řeku Målselva a trojité, 600 m dlouhé peřeje Måalselvfossen. Večer přijedeme do nejsevernějšího univerzitního města světa Tromsø, které je obklopeno mohutnými horami. Odtud začínaly mnohé výpravy při dobývání Arktidy.

5. den: Dopoledne navštívíme unikátní stavbu kostela Arktická katedrála. Po poledni odlet na Špicberky. Po příletu do správního střediska souostroví Svalbard – Longyearbyen – se cestou na ubytování začneme seznamovat s jeho historií. Osada je pojmenovaná po americkém podnikateli Johnovi Munro Longyearovi, který jako vedoucí společnosti Coal založil arktické město a první velký důl na Špicberkách. V podvečer společná procházka, při které si podrobněji prohlédneme nejdůležitější místa: univerzitu, kostel s přilehlým hřbitovem, sídlo správce souostroví, budovu muzea apod.

6. den: Po snídani nás při cestě k lodi čekají krásné pohledy na polární pustinu i výhledy na „ledový fjord“ Isfjorden. Po něm pak poplujeme na celodenní výlet lodí do obydlené ruské hornické osady Barentsburg. Barentsburg je ruské území na Špicberkách. Po prohlídce osady, kde žije jen několik stovek obyvatel, se v případě dobrého počasí poplavíme lodí k překrásnému ledovci Esmarksbreen – splaz ústí přímo do moře! V ceně plavby je oběd na lodi.

7. den: Výlet taxíkem do malebného údolí Bjørndalen a návrat zpět procházkou cca 10 km po pobřeží s výhledy na fjord a protilehlé ledovcové splazy. Na místě je možné objednat taxi pro cestu zpět. Poté individuální volno. Nabídky na další aktivity – viz 8. den.

8. den: Plavba rychlým člunem do opuštěného „města duchů“ Pyramiden a při cestě zpět zastávka u čela mohutného ledovcového splazu Nordenskiöld. Plavba není vhodná pro těhotné ženy a pro osoby s bolestmi zad – sleva z ceny, nutno uplatnit při koupi zájezdu nebo do 7 kalendářních dnů od data rozhodnutí o konání zájezdu. Jako náhradní individuální program bez průvodce nabízíme fakultativní aktivity za příplatek: jízda se psím spřežením (saně jsou v letním období nahrazeny vozíkem s kolečky) nebo návštěva uhelného dolu č. 3, kde se dozvíme více o tomto místě. Pozdě večer odlet do Osla (cesta trvá cca 3 hodiny), přílet po půlnoci, transfer na nocleh.

9. den: Po pozdní snídani budeme mít čas na krátkou procházku centrem hlavního města Norska - Oslo. Odlet do Prahy navečer.

 

Program může být upraven podle aktuálních letových časů a podle nabídky služeb v Longyearbyenu v létě 2018. Uskutečnění aktivit je podmíněno minimálním počtem účastníků, které jsou stanoveny pořádající agenturou a  vhodným počasím.


Vytisknout stránku
Informujte přátele
Zanechte nám zprávu

PARTNEŘI

Ubytování na Šumavě:

Srub Javorná

Apartmány Šumava

Booking.com

Cestovní pojištění

Dovolená v ČR a SR

Hotovky.cz

Pojištění letenek

Norge.cz

Norské bundy

Sverige.cz

Klub islandských fanatiků

Skandinávský dům

Severská společnost

Jiří Kolbaba

ZEMÉ

Norsko

Island

Švédsko

Finsko

Skotsko

Irsko

 

OBLASTI

Špicberky

Laponsko

Pobaltí

INDIVIDUÁLNÍ CESTY

LETECKY

Norsko

Island

Skotsko/Irsko

ostatní země

 

UBYTOVÁNÍ

Norsko

Island

ledové hotely

Skotsko/Irsko

Česko a Slovensko

ostatní země

KOMPLETNÍ NABÍDKA NAŠICH SLUŽEB

DOPRAVA

letenky

půjčení auta

trajektové lístky

 

UBYTOVÁNÍ

Norsko

Island

ledové hotely

jinde ve světě

v Česku

 

ZÁJEZDY

eurovíkendy

na přání

poznávací

pro seniory, 55+

rybářské

svět s průvodci Periscope

turistické

zimní

 

PŘEDNÁŠKY

 

 

 

SLEVY

poskytované slevy

aktuální nabídka zlevněných zájezdů

KATALOGY

PDF ke stažení

zaslání poštou

tiskové opravy

ARCHIV ČLÁNKŮ

historie CK Periscope

články o Norsku

články o Islandu

PODPORUJTE S NÁMI

DEJME DĚTEM ŠANCI

nadaci Greenfinity

INFORMACE K ZÁJEZDŮM

turistická náročnost

cestovní pojištění

popis ubytování

odjezdy a svozy

přednášky k zájezdům

DOKUMENTY

pojištění proti úpadku

všeobecné smluvní podmínky

smlouva o zájezdu

PO ZÁJEZDU

dotazník

ohlasy

kompenzace: zpožděný let, ztráta zavazadlaKONTAKTY

Periscope Skandinávie, s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@skandinavie.cz

skype: rezervace.periscope

fax: +420 542 213 347

TRAJEKTY

+420 542 213 349

trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ

+420 542 213 348

ubytovani@skandinavie.cz

Label

Label