Norsko
NORSKO ŠPICBERKY
Švédsko
ŠVÉDSKO
Finsko
FINSKO
Dánsko
DÁNSKO
Grónsko
GRÓNSKO
Faerské ostrovy
FAERSKÉ OSTROVY
Island
ISLAND
Laponsko
LAPONSKO
Irsko
IRSKO
Litva
LITVA
Lotyšsko
LOTYŠSKO
Estonsko
ESTONSKO
Petrohrad
PETROHRAD

Zájezdy | Island | Island - Ostrovní země živlů

1127_island_kostka (7)
ODLET Z PRAHY !!!

KOMORNÍ SKUPINA, INTENZIVNÍ PROGRAM PLNÝ UNIKÁTNÍ SEVERSKÉ PŘÍRODY !!!


Toužíte se podívat na Island, ale nechcete či nemůžete ztrácet čas plavbou lodí? Preferujete spaní v pohodlné posteli? To vše je schůdné...a co víc. Ostrovní země Island nabízí jednu z nejpestřejších scenérií Evropy – na relativně malé ploše se střídají ledovce s termálními prameny, činnými sopkami, jezery a desítkami vodopádů. Po travnatých planinách se prohánějí islandští koně a nad útesy manévrují hejna papuchalků. Nabízíme Vám intenzivní program, během kterého uvidíte to nejlepší z ostrova v Atlantském oceánu, který je právem označován za dokonalou učebnici geografie a který se svou nespoutanou přírodou vryje do paměti každému.

Minimální počet účastníků: 8

Zájezd pořádá CK Rubikon, IČ 24197980

1127_island_kostka (7)1127_island_kostka (1)1127_island_kostka (11)1127_island_kostka (17)1127_island_kostka (19)1127_island_kostka (2)1127_island_kostka (20)Pohled na monumentální hory NP Skaftafell v jižní části ostrova9040 (1) ledovcová laguna Jokulsárlón5 - Reykjavík (Přístav)Modrá lagunaVodopád GullfossVodopád Seljalandsfoss, jehož stěnu lze, ačkoliv je plná vody po celý rok, podejít zezaduGulfossZlatý vodopád Gulfoss

Náročnost zájezdu

  • Tento zájezd je označený „zelenou botičkou“, která reprezentuje zájezdy u nichž můžete zpravidla očekávat převahu cestování v autobuse, prohlídky měst a zajímavých míst, jednu až dvě krátké vycházky v přírodě (max. 3 hod.). Nebývá potřeba jiná speciální obuv, než boty bez podpatku.
  • Označení botičkou prosím berte jako pomocné vodítko, aby jste se neocitli na náročnějším zájezdu, než co máte v úmyslu! Náročnost je těžko změřitelný fakt co je pro jednoho červené, může být pro druhé již černé…
  • Přesnější informace najdete v instrukcích k odjezdu, nebo se můžete obrátit na pracovníky naší kanceláře.

CENA OBSAHUJE

letenku z Prahy do Keflavíku a zpět vč. poplatků (cca 15.000 Kč), ubytování (6x) se snídaněmi ve dvoulůžkových pokojích - pensiony, BB, hostely. Pronájem minivanu na Islandu. Služby zkušeného českého průvodce.

CENA NEOBSAHUJE

Stravu kromě snídaní, fakultativní výdaje (vstupné do památek, do Modré laguny - 45 EUR/ červenec - srpen,...).

PŘÍPLATKY

cestovní pojištění vč. storna: 450 Kč

Program zájezdu

1. den: Odletíme z Prahy do Keflavíku, přístavního rybářského města na jihozápadním pobřeží ostrova, vzdáleného cca 50 km od hlavního města Reykjavíku. Ještě tentýž den si dopřejeme si večerní uvítací relax v Blue Lagoon - proslulé geotermální Modré laguně s blankytně modrou vodou. Nocleh nedaleko.

2. den: Začneme poznávat nejatraktivnější oblasti Islandu. Vydáme se k nejstaršímu parlamentu světa u jezera Thingvellir, navštívíme termální oblast s gejzíry vč. nejslavnějšího "praotce" všech gejzírů" Stori Geysir. Nevynecháme ani blízký monumentální zlatý kaskádový vodopád Gulfoss.

3. den: Dnes nás čeká oblast s podmanivým názvem - Landmannalaugar. Duhové hory jsou pohořím hýřícím všemi barvami - nalezneme zde kopce a lávová pole tvořená vyvřelými horninami, jež způsobují typické zbarvení, a také vyvěrající prameny s teplotou až 70°C. Trek skrze Landmannalaugar je řazen mezi nejkrásnější treky světa, my se vydáme na procházku dle nálady a kondice. V každém případě jde o místo, kde si fotografové určitě přijdou na své.

4. den: Pokračujeme dále při pobřeží směrem na východ k unikátní ledovcové laguně Jokulsarlón, po níž se můžeme v obojživelném vozidle vydat na plavbu mezi krami. Laguna je naplněna slanou vodou a fantastickými tvary plovoucích ledových útvarů. Jde o jedno z nejúchvatnějších a nejfotografovanějších míst na Islandu. Zde zjistíte, kolik odstínů modři může led a sníh mít a jak dokáží dovádět tuleni.

5. den: Navštívíme druhý největší islandský národní park - Skaftafjell. Vodopád Svartifoss typický svými černými bazaltovými sloupy a oblast největšího evropského ledovce Vatnajökul.

6. den: Na skalnatém mysu Dyrholey budeme pozorovat kolonie legračních papuchalků. Čeká nás černá sopečná pláž u nejjižnější osady na Islandu, u městečka Vík, a také pozoruhodné pobřeží plné rozeklaných skalních "jehel", z nichž nejvyšší ční až 66 m nad hladinou. Prohlédneme si také vodopád Seljalandsfoss, a to i z "druhé" strany - zpoza padající vody, navštívíme biskupství Skalholt. Doputujeme do hlavního města ostrova - Reykjavíku.

7. den: S těžkým srdcem a plnou grafickou kartou odletíme zpět domů. Návrat do ČR.

Althing

Althing

Nejstarší parlament světa z roku 930 na planinách NP Thingvellir, položil de facto základy nezávislého islandského státu.

Jökulsárlón

Jökulsárlón

Laguna s ledovými krami na čele splazu ledovce Vatnajökull, možnost plavby obojživelným vozidlem.

Modrá laguna

Modrá laguna

Geniální nápad - vedle geotermální elektrárny, v lávovém poli, blízko letiště i Reykjavíku relaxujete ve vodě teplé 38 - 42 stupňů.

Reykjavík

Reykjavík

Srdce dění Islandu (172 000 obyvatel). Je hlavním městem ostrova a zároveň nejseverněji položeným hlavním městem světa. Reykjavík je také považován za první stálé islandské sídlo založené Ingólfurem Arnarsonem okolo ...

Skaftafell

Skaftafell

Národní park - zelená oáza Islandu s vodopády mezi splazy ledovce Vatnajökull.

Vatnajökull

Největší evropský ledovec, jehož některé splazy končí jen několikset metrů od jihovýchodního pobřeží Islandu. Je na něm nejvyšší hora Islandu, pod ním činná sopka, která v roce 1996 způsobila přírodní katastrofu.

Vodopád Gullfoss

Vodopád Gullfoss

Tzv. Zlatý vodopád na řece Hvítá nedaleko Geysiru, výška 32 m. Průměrný průtok dosahuje v létě asi 140 m3 za sek.

Vodopád Seljalandsfoss

Vodopád Seljalandsfoss

Vodopád, který se dá "podejít", resp. podívat se na jeho závoj zezadu, jih Islandu.

JAK SI OBJEDNAT ZÁJEZD

Klikněte na políčko kalkulace a rezervace nebo na požadovaný termín zájezdu. Objeví se nová stránka, dosaďte údaje a odešlete krátký formulář přímo ze stránky. O rezervaci vybraného zájezdu si také můžete zažádat telefonicky na 542 213 346. Na Váš email bude zasláno vyrozumění o aktuální dostupnosti zájezdu.