CK Periscope - logo
Vyhledat zájezd

ZÁJEZDY

TRAJEKTY

Země

nerozhoduje

Dánsko

Estonsko

Faerské ostrovy

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Laponsko

Litva

Lotyšsko

Norsko

Norsko - fjordy

Norsko - Lofoty

Pobaltí

Shetlandy

Skotsko

Špicberky

Švédsko

Švédsko - Gotland

Wales

Albánie

Andalusie

Andorra

Anglie

Argentina

Azory

Bhútán

Bosna a Hercegovina

Černá Hora

Česko

Francie

Gruzie

Indie

Itálie

Japonsko

JAR

Kanada

Kanárské ostrovy

Kostarika

Madeira

Maroko

Mexiko

Namibie

Německo

Nepál

Nový Zéland

Omán

Panama

Polsko

Portugalsko

Rakousko

Řecko

Réunion

Španělsko

Švýcarsko

Tenerife

Turecko

USA

Uzbekistán

Velká Británie


Typ zájezdu

Poznávací

Poznávací s turistikou

Pobytový s výlety

Zájezd 55+

Svět s průvodci Periscope

Eurovíkendy

Zimní

Plavby

Odjezd od

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2024

2025

2026


Rozšířené vyhledáváníRozšířené vyhledávání zájezdů

VYHLEDAT ZÁJEZDY
KALENDÁRIUM ZÁJEZDŮ

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace

setkání s klienty 2024 - Olomouc

Vyhledat zájezdy

Úvod » AKTUALITY PERISCOPE TRAVEL »  Josef Chodur: Wellness na Islandu

Josef Chodur: Wellness na Islandu

Redakce - Infoscope - z katalogu / Specialista na Island Josef ChodurV květnu 2022 se Josef Chodur (specialista na Island, který v CK Periscope pracuje už 20 let) mohl po 2 letech pandemie konečně zase vydat na svůj oblíbený ostrov a zjistit, co je tu nového. Výsledkem je náš nový zájezd Perly severu Islandu.

Jaké to bylo vrátit se na Island po dlouhé pandemické pauze?

Bylo to pro mě velké osvěžení. Dříve jsem jezdil na Island pravidelně, někdy i víckrát za rok, takže ta přestávka byla dlouhá. Už se mi po Islandu stýskalo, mám to tu hodně rád.

Jaký je Island v květnu?

Úžasný! Kvůli sněhu se sice ještě nemůže do vnitrozemí, ale to nevadí. Všechno je čerstvé, pučí tráva, kvetou pampelišky, vodopády a řeky jsou plné vody.

Ostatně, já mám Island rád i v zimě, a to nejen kvůli polární záři, která je tu skoro denně vidět. Ale hlavně kvůli horám, které jsou díky sněhu krásně fotogenické. A dokonce tady bývá tepleji než u nás.

Co se na Islandu za dva roky změnilo?

Například se staví spoustu nových hotelů, ale místa v nich i v současných ubytovacích zařízeních jsou už na příští sezonu téměř vyprodaná. Dnes platí, že kdo jede na Island individuálně a nezajistí si ubytování předem, má smůlu. Pak už zbývají jen nějaké pochybné ubytovny, které ale nejsou v nejlepším stavu.

Jak se daří zajistit na Islandu ubytování pro klienty CK Periscope?

CK Periscope pořádá zájezdy na Island už více než 20 let. Za ty roky tu máme vybudované velmi dobré, často osobní a přátelské vztahy s místními lidmi, kteří nám vycházejí maximálně vstříc. Proto si naši klienti můžou být jisti, že budou vždy ubytováni v kvalitních a ověřených ubytovacích zařízeních.

Jaké další novinky jsi na Islandu zaznamenal?

Vyrostla tady spousta nových wellness, bazénů a spa. Vůbec ale není jednoduché se do nich dostat. Vše musí být dlouho dopředu rezervované. Stejně tak je třeba zajistit předem pro klienty další aktivity – třeba výlety za pozorováním velryb.

Změnily se i ceny za návštěvu bazénů?

Neskutečně vzrostly. Dříve stála návštěva bazénu ve vesnici v přepočtu kolem 60 Kč, dnes za ni zaplatíte 200 Kč. A pokud se jedná o kvalitnější wellness, pohybuje se cena kolem 2 000 Kč. Přesto chceme do našich zájezdů na Island možnost návštěvy bazénů a wellness zařazovat, protože vykoupat se venku v příjemně teplé termální islandské vodě a s výhledem do krajiny, to je nezapomenutelný zážitek.

Která nová koupací místa stojí za návštěvu?

Zajímavé je Vok Baths u Egilsstadiru, kde jsou pěkné hot poty (38-41 °C) vznášející se v jezeře, do něhož z nich můžete rovnou vstoupit, a tím se ochladit. Je zde i pára a studené rozprašovače. Také ve známém Husavíku vznikly nové lázně na útesu nad mořem. Jsou tu parádní hot poty s výhledem na moře.

Které wellness na Islandu se ti líbilo nejvíc?

Nejvíc jsem byl nadšený z Forest Lagoon Akureyri, což je nádherné místo, citlivě zasazené v lese na břehu fjordu, kde se můžete koupat v příjemně teplé geotermální vodě, a přitom se kochat okolní přírodou. Vodu, která pochází z hory za lagunou Forest, Vaðlaheiði, objevili při stavbě tunelu, a má prý léčivou sílu. V ceně vstupného (5 900 ISK – cca 1 100 Kč) je i sauna a k dispozici máte také dva bary, odkud vám donesou nápoj až do vody.

Redakce - Infoscope - z katalogu / Akureyri Redakce - Infoscope - z katalogu / Pozorování velryb Redakce - Infoscope - z katalogu / Forest Lagoon Redakce - Infoscope - z katalogu / Modrá Laguna

PDF prohlížeč katalogu


KONTAKTY

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY

 

Měna pro zobrazení cen

Zobrazit ceny v €

 

Smluvní prodejci

Vstup pro prodejce