CK Periscope - logo
Vyhledat zájezd

ZÁJEZDY

TRAJEKTY

Země

nerozhoduje

Dánsko

Estonsko

Faerské ostrovy

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Laponsko

Litva

Lotyšsko

Norsko

Norsko - Fjordy

Norsko - Lofoty

Pobaltí

Rusko

Skotsko

Špicberky

Švédsko

Albánie

Andalusie

Anglie

Arménie

Azory

Bosna a Hercegovina

Česko

Egypt

Gruzie

Indie

Itálie

Izrael

JAR

Jordánsko

Kanada

Kanárské ostrovy

Kazachstán

Kostarika

Kypr

Madagaskar

Madeira

Mongolsko

Nepál

Omán

Polsko

Portugalsko

Řecko

Slovensko

Slovinsko

Španělsko

Švýcarsko

Tanzánie

USA


Typ zájezdu

Poznávací

Poznávací s turistikou

Pobytový s výlety

Zájezd 55+

Svět s průvodci Periscope

Eurovíkendy

Zimní

Uzavřená skupina

Odjezd od

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2021

2022

2023


Rozšířené vyhledáváníRozšířené vyhledávání zájezdů

VYHLEDAT ZÁJEZDY
KALENDÁRIUM ZÁJEZDŮ

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace
Chci zadat GDPR souhlas
 

Země

nerozhoduje

Finsko

Grónsko

Island

Lotyšsko

Norsko

Skotsko

Špicberky

Arménie


Vyhledat trajekty

DOPORUČUJEME

29 let to spolu táhnem

Vyhledat zájezdy

Vyhledat individuální služby

Úvod » Rozhovory- známé osobnosti a průvodci  » Rozhovor - průvodce CK Periscope PATRIK DEKAN

Rozhovor - průvodce CK Periscope PATRIK DEKAN

Vydejte se se mnou třeba doprostřed Atlantiku

 

Průvodce je ten, kdo z velké části rozhoduje o tom, zda se ze zájezdu vrátíte spokojeni, či nikoli. SK Periscope spolupracuje s těmi nejlepšími. Jedním z nich je i Patrik Dekan.


Kdy začala tvoje spolupráce s CK Periscope?

Naše spolupráce začala značně stylově, v roce 2005 nejdelším autobusovým zájezdem „Z Čech až na konec Norska“, takže se dá říct, že to byl opravdu křest ohněm. To, že jsem ještě dnes součástí CK, snad znamená, že jsem testem prošel…

Kolik zemí jsi už navštívil a která z nich ti nejvíc přirostla k srdci?

Celkově to není nijak závratné číslo, všeho všudy to bude asi čtyřicet zemí. Nejčastěji cestuji do severoevropských zemí, zejména do Norska a na Island. V posledních dvou letech k nim přibyly Azorské ostrovy – zatím neobjevený ráj šňůry subtropických ostrovů. Zajímavou destinací se pro nás rovněž stává Kanada, kam pořádáme zájezdy jak na západní pobřeží do národních parků, tak na východ do oblasti Toronta. Ovšem mému srdci je nejbližší Austrálie.

CK Periscope je odborníkem na severské země – jaké to má podle tebe výhody pro klienty? 

CK Periscope už je na trhu cestování téměř čtvrtstoletí, a to dává záruku kvality a dokonalé znalosti prostředí Severu. Náš tým průvodců tvoří lidé, pro které je cestování životní náplní, posláním, proto můžeme klientům vždy zaručit autentické prožitky a perfektní znalost destinací.

Jak bys vyvrátil obavy těch, kteří si myslí, že zájezdy do Norska a na Island jsou jen pro mladší a fyzicky velmi zdatné lidi? 

Klienti si můžou náročnost našich zájezdů jednoduše rozlišit díky ikonám turistických botiček, které používáme již mnoho let. Je to podobné jako u lyžování – černá je nejnáročnější, zelená nejsnazší. To je jenom základní rozlišení, samozřejmě rádi individuálně poradíme s výběrem konkrétního zájezdu, popřípadě vytvoříme produkt na míru dle požadavků klienta.Osobně jsem měl v zájezdu vícekrát lidi s výrazným tělesným omezením, vždy jsme však program zvládli k oboustranné spokojenosti. Všechno je o toleranci.

V posledních letech často cestuješ na Azory. Čím jsou jedinečné a kdy je nejvhodnější tam vyrazit?

 Azorské ostrovy jsou poslední dva roky velkým tahákem. Například s Madeirou, která má čile rozvinutý turistický ruch i moderní infrastrukturu, jsou Azory stále někde na startovní čáře rozvoje služeb. To z nich ale dělá ideální destinaci pro relaxaci daleko od civilizace. Z každé další návštěvy se vracím nadšenější a zvu k ní i vás – vydejte se se mnou doprostřed Atlantiku, kde se vaří počasí pro Evropu. Tolik odstínů zelené si jen stěží dokážete představit! Na Azory se dá cestovat celoročně, ale nejvíc bych vám doporučil období jara, od května do června. Ovšem nejteplejší voda v oceánu je v říjnu! 

Jaký způsob poznávání cizích zemí je ti nejbližší a čím se zájezdy CK Periscope odlišují od zájezdů jiných CK?

 Jednoznačně preferuji jednodušší ubytování, případně pobyt ve stanu. Má to nespornou výhodu v hloubce prožitku, bezprostředním kontaktu s krajinou a daleko bližším vztahům klientů, než je tomu při anonymním hotelovém ubytování. Na druhé straně jsou destinace, jako Kanada, Austrálie nebo Nový Zéland, kde preferujeme hotelový standard. Má to pro mě výhodu příjemné změny a komfortu, když se k tomu přidá ještě snídaně a večeře v ceně, je to odměna a bonus navíc. Druhou výhodou je ušetřený čas, který ztrácíte vařením. Takže abych to shrnul, každý způsob má své nesporné výhody, bližší mi je ale jednodušší forma cestování.Co se týče odlišnosti průběhu zájezdu od jiných CK, myslím si, že znalost prostředí nám dovoluje aktuálně přizpůsobovat program okolnostem, zejména s ohledem na počasí, pro maximální spokojenost klientů!

CK Periscope má nově k dispozici mikrobus pro 19 lidí, který často i ty sám řídíš. Jaká je atmosféra zájezdů v menších skupinkách? 

Pro mě je to poslední roky jasná volba a nedám na menší skupiny dopustit, i když se to může zdát náročné. Řízení mikrobusu a průvodcovská činnost v jednom mně naplňuje a nabíjí energií. Malá skupina má velké výhody ve variabilitě, akceschopnosti. Zkušenosti mám takové, že v malých a středních skupinách se vytvářejí velice přátelské vztahy, které často přetrvají do budoucna, a lidé se k nám vracejí opakovaně, aby absolvovali novou destinaci se „starými“ známými.

Co tě na tvém povolání průvodce nejvíc baví?

 Jednoznačně práce s lidmi. Dává mi to alespoň trochu útěchy, že moje studium pedagogické fakulty nebylo zbytečné, a já místo za katedru s radostí předstupuji před klienty v roli průvodce, a někdy i řidiče jejich vysněné cesty. A mám dobrý pocit z toho, že naši klienti jsou aktivní lidé, kteří mají velký zájem o poznávání. Rozhodně to nejsou pasivní konzumenti.


DESTINACE SKANDINÁVIE
DESTINACE SVĚT

Austrálie

Azory

Gruzie

Kanada

Madeira

Omán

Peru

Portugalsko

Španělsko

USA

KONTAKTY

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY

 

Měna pro zobrazení cen

Zobrazit ceny v €

 

Smluvní prodejci

Vstup pro prodejce