CK Periscope - logo
Vyhledat zájezd

ZÁJEZDY

TRAJEKTY

Země

nerozhoduje

Dánsko

Estonsko

Faerské ostrovy

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Laponsko

Litva

Lotyšsko

Norsko

Norsko - Fjordy

Norsko - Lofoty

Pobaltí

Rusko

Skotsko

Špicberky

Švédsko

Albánie

Andalusie

Anglie

Arménie

Azory

Bosna a Hercegovina

Česko

Egypt

Gruzie

Indie

Itálie

Izrael

JAR

Jordánsko

Kanada

Kanárské ostrovy

Kazachstán

Kostarika

Kypr

Madagaskar

Madeira

Mongolsko

Nepál

Omán

Polsko

Portugalsko

Řecko

Slovensko

Slovinsko

Španělsko

Švýcarsko

Tanzánie

USA


Typ zájezdu

Poznávací

Poznávací s turistikou

Pobytový s výlety

Zájezd 55+

Svět s průvodci Periscope

Eurovíkendy

Zimní

Uzavřená skupina

Odjezd od

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2021

2022

2023


Rozšířené vyhledáváníRozšířené vyhledávání zájezdů

VYHLEDAT ZÁJEZDY
KALENDÁRIUM ZÁJEZDŮ

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace
Chci zadat GDPR souhlas
 

Země

nerozhoduje

Finsko

Grónsko

Island

Lotyšsko

Norsko

Skotsko

Špicberky

Arménie


Vyhledat trajekty

DOPORUČUJEME

29 let to spolu táhnem

Vyhledat zájezdy

Vyhledat individuální služby

Úvod » Rozhovory- známé osobnosti a průvodci  » Rozhovor - průvodce CK Periscope Fero Michlík

Rozhovor - průvodce CK Periscope Fero Michlík

Na Lofotech kouzlila polární záře každou noc

 
Průvodce je ten, kdo z velké části rozhoduje o tom, zda se ze zájezdu vrátíte spokojeni, či nikoli. CK Periscope Skandinávie spolupracuje s těmi nejlepšími. Představujeme vám jednoho z nich – Františka Michlíka, který pro naši CK průvodcuje v průměru 10 zájezdů ročně. Nejčastěji se s ním můžete vydat do Norska, na Island nebo do Andalusie.


Jak ses dostal k průvodcování a pamatuješ si ještě na svůj první zájezd pro CK Periscope?

Myslím si, že každý by měl dělat aspoň trochu to, co ho nejvíc baví. Mne vždy nejvíc zajímal zeměpis, mapy, cestování, ale jak všichni dobře víme, v té proklaté bolševické éře bylo cestování vlastně zakázané. Ale pak režim padl, a od té doby cestuji. V roce 2007 pořádala CK Periscope zájezd do Norska na Lofoty a můj kamarád Ďuro Pavlovič mne doporučil jako průvodce. Část trasy  s námi tehdy absolvoval i majitel cestovní kanceláře Petr Burian. Od začátku jsme si dobře rozuměli a já si říkal – konečně někdo osvícený, kdo nedělá cestovní ruch jenom jako byznys, ale i hlavou a srdcem.

Mezi tvé nejoblíbenější destinace patří Skandinávie. Čím si tě získala?

Skandinávie je destinace snů. Je koncentrací famózní přírody, pohodového a přírodního životního stylu, vysoké, ale neokázalé životní úrovně, skvělého životního prostředí a tradiční hodnoty zde mají ještě stále svoji vážnost. Nejvíc mě asi stále bere Norsko a Island.

K tvým koníčkům patří fotografování. Kde se ti podařilo získat nejlepší foto-úlovky?

Fotím v průběhu průvodcování, ale protože cestuji skutečně často, občas se mi něco podaří. Nejlepší záběr může vzniknout kdekoli, ale destinace, jako je Norsko, Island, anebo Andalusie, tuto šanci významně zvyšují. Třeba na Islandu je jiná barevnost, světlo, výjimečná témata… A co teprve polární záře! Tu nejkrásnější jsem zažil právě tady. Ovšem letos v březnu na Lofotech jsem se polární záře skoro „přesytil“. Kouzlila každou noc, takřka nonstop. Všechny popisy by byly jen trapnou snahou o přiblížení její surrealistické magie. A k tomu ta pohádkově krásná zasněžená příroda. Nazval bych to asi tak: Zimní Lofoty – čistý úžas.

Před lety jsi byl tím, kdo inicioval první zájezd CK Periscope do Andalusie v době konání Feria de Abril, slavnosti flamenca v Seville. Od té doby sem doprovázíš turisty pravidelně. V čem jsou Andalusie a zdejší slavnosti jedinečné?

Andalusie je mimořádně vydařená destinace, jedním slovem dokonalá. No, a Ferai de Abril v Seville to ještě umocňuje. Takových spontánních a dokonale umělecky ztvárněných slavností nebude nikdy dost. Pokud chcete zažít něco mimořádně krásného, s velkou zárukou dobrého počasí, plné fascinujících kulturních vlivů, exotických dějin, omamných vůní, neskutečné gastronomie, senzačního folkloru a dalších chuťovek různého žánru, pojeďte do Andalusie s námi.

S velkým ohlasem se každoročně setkávají i silvestrovské zájezdy CK Periscope na Madeiru.

Zdejší silvestrovské oslavy jsou opravdu velkolepé – na fascinující půlnoční ohňostroj se sem pravidelně sjíždějí turisté z celého světa.  K tomu zdejší překrásná příroda, levády, moře… Loni jsem ale začal, jak doufám, další tradici silvestrovských pobytů, a sice v Polsku, v úžasné Bukowině Tatranské. Musím říct, že nikdy jsem nezažil lepší silvestr, než byl ten loňský, právě tam – pohádková zimní příroda, hory, lyžování a koupání v termálech... Pokud ale chcete zažít „teplejší“ oslavy konce roku, šup na Madeiru.

Novinkou CK Periscope jsou poznávací zájezdy na Azorské ostrovy, o které je mezi klienty velký zájem. Čím jsou podle tebe Azory tak přitažlivé?

 Azory jsou jakýmsi jižanským Islandem, hlavně jsou však ještě neobjevené a překvapují krásnou turistikou v úchvatné ostrovní říši kdesi v Atlantiku. Prakticky všechno je tam jiné, nečekané. A ještě stále můžete mít dojem, že jste na těch místech sami. Civilizace a silný turistický ruch sem zatím nedorazily. Azory jsou jako mimořádně krásný anglický park – respektují původní divokou přírodu, akorát ji na některých místech trochu učesaly. Prostě botanická zahrada!

Rád se s klienty vydáváš na prodloužené víkendy po velkoměstech. Která z nich patří k tvým nejoblíbenějším?

Jmenoval bych například Amsterdam, Barcelonu nebo Řím. Ale vycházející hvězdou je určitě Lisabon. Má exotické kouzlo, jihoamerickou duši a jedinečnou atmosféru. A neskutečně krásné okolí na jednodenní výlety: Sintra nebo Cabo da Roca, což je nejzápadnější výběžek evropské pevniny s majákem vysoko nad Atlantikem, a všechny ty skvělé pláže a krásné dvojměstí Cascais – Estoril. Dobré počasí je takřka zaručené a perfektní gastronomie, ta je zaručena vždy.


DESTINACE SKANDINÁVIE
DESTINACE SVĚT

Austrálie

Azory

Gruzie

Kanada

Madeira

Omán

Peru

Portugalsko

Španělsko

USA

KONTAKTY

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY

 

Měna pro zobrazení cen

Zobrazit ceny v €

 

Smluvní prodejci

Vstup pro prodejce