CK Periscope - logo
Vyhledat zájezd

ZÁJEZDY

TRAJEKTY

Země

ČeskáRepublika

Dánsko

Estonsko

Faerské ostrovy

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Laponsko

Litva

Lotyšsko

Norsko

Norsko - Fjordy

Norsko - Lofoty

Pobaltí

Rusko

Skotsko

Špicberky

Švédsko

Albánie

Andalusie

Anglie

Arménie

Azory

Bosna a Hercegovina

Česko

Gruzie

Indie

Itálie

Izrael

JAR

Jordánsko

Kanada

Kanárské ostrovy

Madeira

Nepál

Omán

Polsko

Portugalsko

Slovensko

Slovinsko

Španělsko

Švýcarsko

Tanzánie

USA


Typ zájezdu

Poznávací

Poznávací s turistikou

Pobytový s výlety

Zájezd 55+

Svět s průvodci Periscope

Eurovíkendy

Zimní

Uzavřená skupina

Odjezd od

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2021

2022

2023


Odjezd do

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2021

2022

2023


Typ ubytování

apartmány a motely

chaty a chatky

hostely

hotely a penziony

kajuta

stan

Doprava

autobusem

letecky

lodí

mikrobusem

pololetecky

vlakem

vlastní

Odlet z letiště

Bratislava

Brno

Košice

Praha

Vídeň

Průvodce

Bacovský Václav

Bernardová Hana

Burian Petr

Burianová Zdeňka

Dekan Patrik

Frolíková Monika

Gajdová Kateřina

Hájek Tomáš

Hanibal Josef

Chodur Josef

Kleisl Pavel

Kociánová Zuzana

Koňařík Miroslav

Kornecká Hana

Kotoučová Martina

Křenková Helena

Kučera Michal

Melichar Petr

Michalíková Irena

Michlík František

Miškovský Josef

Nosek Lukáš

Novák Antonín

Provazník Jiří

Růžičková Tereza

Slezáková Helena

Švec Michal

Tomsová Hana

Valdemarsson Valdemar

Venhoda Milan

Voleman Stanislav

Zábršová Milada

Záhumenská Marie

Žáková Olga

Žatkuliaková Katarina

Zjednodušené vyhledáváníRozšířené vyhledávání zájezdů

VYHLEDAT ZÁJEZDY
KALENDÁRIUM ZÁJEZDŮ

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace
Chci zadat GDPR souhlas
 

Země

nerozhoduje

Finsko

Grónsko

Island

Lotyšsko

Norsko

Skotsko

Špicberky

Arménie


Vyhledat trajekty

Vyhledat zájezdy

Vyhledat individuální služby

mikrobuspolopenzehotelNáročnost: zelená

MORAVSKÉ UNESCO PAMÁTKY s Olgou Žákovou

Poznávací

KroměřížLednicko-valtický areálLednicko-valtický areálBrno Vila Tugendhat 1Brno Vila Tugendhat 2Brno Vila Tugendhat 3Lednicko-valtický areál, MinaretLitomyšlLitomyšlLitomyšlLitomyšlLitomyšlLitomyšlOlomoucOlomoucOlomoucOlomoucZámek LedniceZámek Lednice
KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZÁJEZDU

ROZKVETLÉ JARO V KRÁSNÝCH MORAVSKÝCH MĚSTECH, VYNIKAJÍCÍ PRŮVODKYNĚ

Premiéru zájezdu po našich UNESCO památkách jsme uskutečnili v červenci roku 2020, kdy jsme se zaměřili na jejich českou část. Zájezd s jednou z našich nejlepších a také nejoblíbenějších průvodkyň, paní Olgou Žákovou, byl velmi úspěšný, proto navazujeme cestou po převážně moravských krajích. K velkým koníčkům této průvodkyně patří česká i evropská historie a místa, kam často doprovází zahraniční turisty, perfektně zná. 

Chcete-li se tedy dozvědět spoustu souvislostí, zajímavostí a navštívit místa, která se díky své jedinečnosti dostala na seznam UNESCO, vydejte se začátkem května společně s Olgou Žákovou na poznávací 4denní zájezd. Cestovat budete pohodlným mikrobusem, ubytování s polopenzí je zajištěno v kvalitních hotelech.

Většina hodnotných vstupů je zahrnuta do ceny zájezdu! Kvalitní ubytování na atraktivních místech.


TERMÍNY ZÁJEZDŮ

TermínDélkaCenaNástupní místaPoznámkaRezervace
8. 5. - 11. 5. 2021 4 dny12 500 Kč
Praha, Pardubice na vyžádání
NEZÁVAZNĚ REZERVUJ
Zobrazit ceny v €
PODOBNÝ ZÁJEZD

CENA OBSAHUJE:

 • dopravu mikrobusem z Prahy a zpět (možnost připojení 1. den v Pardubicích)
 • parkovné a silniční poplatky
 • 3x ubytování v 3-4* hotelu
 • 3x snídaně
 • 3x večeře
 • vstupné do hřebčína v Kladrubech
 • vstupné do zámku a divadla v Litomyšli
 • vstupné do zámku a na věž v Kroměříži
 • vstupné do zámku, skleníku a minaretu v Lednici
 • vstupné do vily Tugendhat
 • průvodce
 • cestovní pojištění D5S včetně storna do 5 000 Kč

CENA NEOBSAHUJE:

 • další stravu 
 • další výše neuvedené služby

PŘÍPLATKY:

 • 1lůžkový pokoj: 2 000 Kč

SLEVY:

 • 2.5 % - děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • 2.5 % - osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • 300 Kč - Klienti nad 60 let
 • 200 Kč - nástup v Pardubicích, bez programu v Kladrubech

POZNÁMKY:

 • Kombinace slevy 65+ a nad 60 let je možná.
 • Zdroj textu o památkách: https://www.unesco-czech.cz
 • Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže při nastupování a vystupování z dopravního prostředku, a nezpůsobovalo potíže s běžnou chůzí o intenzitě, která se dá očekávat při prohlídkách měst, zajímavých míst a při procházkách v přírodě.   

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ VE SKUPINĚ: 10

PRŮVODCI:

Foto: Olga ŽákováOlga Žáková

 • 8. 5. - 11. 5. 2021

Pořadatel zájezdu si vyhrazuje právo změnit průvodce zájezdu.Program
zájezdu
Info
k zájezdu
Náročnost
zájezdu

1. den: Ranní odjezd z Prahy. Kulturní krajina pro chov koní v Kladrubech byla na seznam památek UNESCO zapsána teprve nedávno – v roce 2019. My si prohlédneme hřebčín (vstupné v ceně), který po staletí slouží k chovu tzv. starokladrubských běloušů. Představují celosvětově unikátní podobu barokního koně, který se nevyskytuje v žádném dalším hřebčíně světa. Poté se cestující z východních částí ČR mohou připojit k zájezdu v Pardubicích na nádraží. Naší další zastávkou bude rodiště slavného hudebního skladatele Bedřicha Smetany. Narodil se přímo na zámku v Litomyšli (vstupné do reprezentačních sálů a divadla je v ceně). Světově výjimečný význam byl renesančnímu zámku z druhé poloviny 16. století přiznán v roce 1999. Je významným dokladem arkádového zámku italského typu. Přes úpravy interiéru, především na konci 18. století, si stále uchoval téměř nedotčený vzhled z dob renesance, včetně unikátní sgrafitové výzdoby fasád a štítů. Dochovaly se také mnohé hospodářské budovy a zámecká zahrada. Na ubytování se přesuneme do nádherné moravské metropole – Olomouce. Ubytování v centru přímo vybízí k podvečerní procházce Bezručovými sady, podél Mlýnského potoka a pod rozsáhlými hradbami starého města. Ubytování v hotelu s polopenzí na 2 noci.

2. den: Po snídani se vydáme do tzv. hanáckých Atén – Kroměříže. Významným majetkem olomouckých biskupů se původně tržní osada stala ve 12. stolení a následně byla povýšena na město. Díky historickým zahradám a Arcibiskupskému zámku byla Kroměříž zapsána na seznam UNESCO v roce 1998. Interiéry zámku jsou bohatě zdobeny a vybaveny množstvím původního dobového zařízení. Takzvaná Podzámecká zahrada byla v 19. století proměněna na stylový krajinářský park o rozloze 64 hektarů. Vstup do historických sálů, věže a zahrady v ceně.

Později odpoledne a navečer se budeme věnovat prohlídce Olomouce. Jako UNESCO památka je od roku 2000 chráněn Sloup Nejsvětější Trojice. Budování morových sloupů odstartoval Tridentský koncil, který tak dal období baroka jeden z výrazných rysů. Vzorem byl sloup na Piazza Santa Maria Maggiore v Římě, vztyčený roku 1614. Dobou svého vzniku v letech 1716-1754 patří olomoucký monument až k posledním příkladům této módní vlny. Ale svou výtvarnou koncepcí, bohatstvím figurální výzdoby a konečně i rozměry a výškou (35 m) se od všech podobných památek výrazně odlišuje. Sloup se po svém dokončení stal pro obyvatele města zdrojem nesmírné hrdosti, protože všichni, kdo se na jeho stavbě podíleli, byli občany Olomouce. Jeho vysvěcení 9. září se osobně účastnil tehdejší první pár monarchie, císařovna Marie Terezie se svým manželem Františkem I. Štěpánem Lotrinským.

Prohlédneme si historické jádro, které je chráněno jako městská památková rezervace, po pražské druhá nejvýznamnější v Česku

3. den: Po snídani zamíříme na jižní Moravu. Historie Lednicko-valtického areálu (pod UNESCO od roku 1996) se začala psát ve 12. století, kdy tu rod ze Seefeldu vybudoval mohutný pomezní hrad, v jehož podhradí vzniklo město Valtice.

Prohlédneme si lednický zámek, zámecký skleník a minaret (vstupné v ceně). Současnou podobu dala zámku novogotická přestavba ve stylu tudorské gotiky z let 1846-1858, jejímž autorem byl Jiří Wingelmüller. Část barokního zdiva sice zůstala zachována, ale nový vzhled fasády byl doplněn o řadu přístaveb a nových prvků, jako jsou cimbuří, balkony, arkýře, komíny a věžičky. Romantický novogotický vzhled získaly také interiéry s vynikajícími ukázkami bohaté řezbářské výzdoby.

Na území areálu se nachází řada drobných staveb v romantickém stylu (Skleník, Lovecký zámeček, Minaret, Apollonův chrám, Rybniční zámeček, Nový dvůr, Chrám Tří Grácií, Janův hrad, Obelisk a Rendez-vous). Dnešní ubytování s polopenzí je zajištěno v jedné z nich, v krásném prostředí Hraničního zámečku. V případě dostatečného zájmu zajistíme řízenou degustaci moravských vín za příplatek.

4. den: Ráno se vydáme do Brna. Z centra města se projdeme na hrad Špilberk, odkud je pěkný panoramatický výhled na celé město a okolí. Po obědě navštívíme brněnský architektonický skvost – Vilu Tugendhat (vstupné v ceně).  Nejvýznamnější evropská stavba architekta Ludwiga Miese van der Rohe byla na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO zapsána v roce 2001. Byla postavena v letech 1929-1930 pro manžele Tugendhatovy v Brně – Černých Polích. Projektováním domu byl pověřen jeden z nejvýznamnějších evropských architektů té doby Ludwig Mies van der Rohe. V roce 1938 manželé Tugendhatovi emigrovali do švýcarského St. Gallen. Během války byl dům zabaven gestapem a při osvobozování Brna byl poničen. Provedené opravy a nevhodné úpravy se architektonické podstaty stavby naštěstí nedotkly.

Navečer odjezd do Prahy. Z Brna je dobré vlakové spojení do Pardubic a dále do různých směrů.


Vytisknout stránku
Informujte přátele
Zanechte nám zprávu


DESTINACE SKANDINÁVIE
DESTINACE SVĚT

Austrálie

Azory

Gruzie

Kanada

Madeira

Omán

Peru

Portugalsko

Španělsko

USA

KONTAKTY

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY

 

Měna pro zobrazení cen

Zobrazit ceny v €

 

Smluvní prodejci

Vstup pro prodejce

Label

Label