CK Periscope - logo
Vyhledat zájezd

ZÁJEZDY

TRAJEKTY

Země

Azory

Dánsko

Estonsko

Faerské ostrovy

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Laponsko

Litva

Lotyšsko

Norsko

Norsko - fjordy

Norsko - Lofoty

Pobaltí

Shetlandy

Skotsko

Špicberky

Švédsko

Wales

Albánie

Andalusie

Andorra

Arménie

Azory

Bosna a Hercegovina

Černá Hora

Egypt

Gruzie

Itálie

Izrael

JAR

Jordánsko

Kanada

Kanárské ostrovy

Keňa

Kostarika

Madeira

Maroko

Mexiko

Německo

Nepál

Nový Zéland

Omán

Portugalsko

Rakousko

Řecko

Seychely

Španělsko

Švýcarsko

Thajsko

Turecko

USA

Uzbekistán

Velká Británie


Typ zájezdu

Pobyty u moře

Poznávací

Poznávací s turistikou

Pobytový s výlety

Zájezd 55+

Svět s průvodci Periscope

Eurovíkendy

Zimní

Uzavřená skupina

Odjezd od

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2022

2023

2024


Odjezd do

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2022

2023

2024


Typ ubytování

apartmány a motely

chaty a chatky

hostely

hotely a penziony

kajuta

stan

Doprava

autobusem

letecky

lodí

mikrobusem

pololetecky

vlakem

vlastní

Odlet z letiště

Berlín

Bratislava

Brno

Košice

Mnichov

Praha

Vídeň

Průvodce

Bacovský Václav

Bernardová Hana

Burian Petr

Burianová Zdeňka

Dekan Patrik

Frolíková Monika

Gajdová Kateřina

Hájek Tomáš

Hanibal Josef

Huleja Jan

Chodur Josef

Kociánová Zuzana

Koňařík Miroslav

Kornecká Hana

Kotoučová Martina

Křenková Helena

Kučera Michal

Melichar Petr

Michalíková Irena

Michlík František

Miškovský Josef

Nosek Lukáš

Novák Antonín

Procházková Milena

Provazník Jiří

Slezáková Helena

Šajnarová Lucie

Švec Michal

Tomsová Hana

Venhoda Milan

Vidimská Tereza

Zábršová Milada

Žáková Olga

Žatkuliaková Katarina

Zjednodušené vyhledáváníRozšířené vyhledávání zájezdů

VYHLEDAT ZÁJEZDY
KALENDÁRIUM ZÁJEZDŮ

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace

Vyhledat zájezdy

leteckypolopenzehotelNáročnost: fialová

LETNÍ RELAX NA AZORECH s turistikou a koupáním + LISABON

Poznávací s turistikou, Svět s průvodci Periscope

Vinice mezi lávovými zídkamiVětrný mlýn na pobřežíBelémská věž v LisabonuPozorování velryb a delfínůFaja dos Cubres na ostrově Sao JorgeLagoa do Capitao na ostrově PicoKráter cestou na horu PicoPoloostrov Ponta dos CapelinhosTradiční domy ostrova PicoLisabonské tramvaje dotvářejí atmosféru městaPřístavní město HortaSao JorgeKráter Caldeiro na ostrově Faial
KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZÁJEZDU

3 AZORSKÉ OSTROVY, MENŠÍ SKUPINA, HORTENZIE V PLNÉM KVĚTU

Azory, nejzápadnější součást Evropy, jsou často přirovnávány k Havaji. Vulkanické ostrovy, exotické rostliny, nádherné scenérie a perfektní možnosti turistiky, to jsou jen některé z lákadel tohoto souostroví ležícího v Atlantiku mezi Evropou a Amerikou.

Na tomto zájezdu se vydáme na unikátní kombinaci třech ostrovů Faial, Pico a Sao Jorge, které jsou propojené lodními linkami. Každý ostrov je jiný. Faial nám nabídne nejen mohutnou sopečnou kalderu, ale také měsíční krajinu v oblasti Capelinhos. Na Sao Jorge vám vyrazí dech skaliska padající strmě do oceánu. A z obou těchto ostrovů je na dohled jeden z nejdokonalejších vulkánů na světě Pico, který leží na stejnojmenném ostrově a je nejvyšší horou celého Portugalska (2 351 m n. m.). K tomu se podíváme také do Lisabonu a prohlédneme si nejzajímavější místa portugalského hlavního města.

Začátkem července se na Azory vydáme v době vrcholného rozkvětu mohutných hortenzií, které jsou symbolem ostrovů a vlivem ideálního podnebí zde dorůstají neuvěřitelných rozměrů. Můžeme také vyrazit za delfíny a velrybami. Azory totiž patří k nejlepším místům na světě pro jejich pozorování na volném moři. Lze zde spatřit více než 20 druhů těchto živočichů, od kulohlavců přes mohutné vorvaně, výjimečně i plejtváka obrovského.

Pohodovou atmosféru Azorského souostroví si zpestříme několika 2 - 3hodinovými procházkami v přírodě a koupáním v lávových bazénech, příp. na vulkanických plážích a výbornou portugalskou gastronomií se svébytným ostrovním rázem. Letní měsíce nabízejí v průměru nejstálejší klima s příjemnými teplotami. Tlaková výše nad Azory a nevyzpytatelné ostrovní počasí si sice možná k některým našim plánům řeknou svoje, ale toto souostroví nám zaručeně ukáže, jaké krásy dokáže příroda uprostřed Atlantiku vytvořit. Na ostrově Pico bude možné také v závislosti na počasí uskutečnit náročnou celodenní túru na nejvyšší vrchol Portugalska v nestabilním terénu, na kterou jistě jen tak nezapomenete!


TERMÍNY ZÁJEZDŮ

TermínDélkaCenaNástupní místaPoznámkaRezervace
Zobrazit ceny v €

CENA OBSAHUJE:

 • letenku z Prahy do Lisabonu a na Azorské ostrovy a zpět vč. let. tax ve výši 17 000 Kč
 • dopravu v Lisabonu (městská doprava, příp. transfery)
 • dopravu pronajatými minivany nebo mikrobusem na Azorech
 • trajekt mezi ostrovy Faial, Pico a Sao Jorge
 • 3x ubytování v Lisabonu (kategorie 3* hotelů, 2lůžkové pokoje s WC a sprchou)
 • 6x ubytování na Azorech v hotelech (kategorie 3-4* hotelů, 2lůžkové pokoje s WC a sprchou), příp. v apartmánech nebo typických stylových místních kamenných domech na ostrovech Sao Jorge a Pico (styl apartmánů se dvěma oddělenými pokoji a možným sdílením sociálního zařízení pro 2 pokoje)  
 • 9x snídaně
 • 3x večeře
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7S (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy a to vč. onemocnění Covid-19 před i na zájezdu)

CENA NEOBSAHUJE:

 • výlet za pozorováním velryb a delfínů na Azorech (cca 50-60 EUR)
 • vstupné (cca 50 EUR)
 • výstup na horu Pico s horským vůdcem včetně pojištění (cca 50 EUR)
 • případné náklady spojené s testováním na Covid-19
 • spropitné místním řidičům a další neuvedené služby

PŘÍPLATKY:

 • 1lůžkový pokoj: 9 500 Kč
 • připojištění UNIQA P2+K2 na krytí nákladů při karanténě v zahraničí a storna z důvodu nařízené karantény před cestou v ČR - lze sjednat jen při objednání zájezdu: 1 000 Kč

SLEVY:

 • 2.5 % - věková sleva pro děti a mládež do 25 let a osoby starší 65 let; lze sčítat pouze s věrnostní slevou

POZNÁMKY:

 • Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže s chůzí při lehké turistice a při procházkách v přírodě.   

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ VE SKUPINĚ: 12

PRŮVODCI:


Pořadatel zájezdu si vyhrazuje právo změnit průvodce zájezdu.Program
zájezdu
Info
k zájezdu
Náročnost
zájezdu
Popis
ubytování
Cestovní
pojištění
Cestovní a zdravotní
doklady

1. den: Plánovaný večerní přímý let z Prahy do Lisabonu, přesun do hotelu na 2 noci.

2. den: Dopoledne se vydáme do centra Lisabonu. Čekají nás úzké uličky s vyhlídkami ve staré čtvrti Alfama, katedrála, unikátní výtah Santa Justa a další památky v centru Lisabonu nebo třeba typické lisabonské žluté tramvaje. Proslulou tramvají č. 28 si lze udělat skvělou okružní cestu po starém Lisabonu. Odpoledne je možné se vydat k hradu Sao Jorge s nádhernými pohledy na Lisabon, prozkoumat další čtvrti portugalské metropole nebo navštívit rozsáhlé oceánárium, považované za jedno z nejlepších na světě. 

3. den: S Lisabonem se rozloučíme ve čtvrti Belém se slavnou Belémskou věží a klášterem sv. Jeronýma, ukázkami toho nejlepšího z opulentní architektury v období slavných portugalských mořeplaveckých výprav. A kde jinde ochutnat proslulé portugalské sladké pečivo pastel de Belém než právě zde? Odpoledne přelet na ostrov Faial. Podvečerní procházka k vulkanické skalní formaci Monte da Guia s vyhlídkami na záliv Porto Pim. Večer můžeme ochutnat vyhlášený místní nápoj Gin do Mar ve vyhlášeném baru Peter Café Sport.

4. den: Vydáme se na unikátní sopečný poloostrov Ponta dos Capelinhos s krajinou jako na Marsu. Lze zde uskutečnit procházky v okolí s možností výstupu na vyhlídku nad majákem, příp. návštěvíme vynikající muzeum vulkanologie. Jedním z vrcholů programu na ostrově Faial je kráter Caldeiro, po jehož obvodu se projdeme. Na závěr dne možnost koupání v lávových bazéncích Varadouro.

5. den: Odpočinkový den v Hortě a okolí. V přístavu Horta obvykle kotví plachetnice a jachty z celého světa. Po staletí zde námořníci a jachtaři doplňují zásoby před další plavbou Atlantikem. Na památku někteří z nich zanechávají na nábřeží působivé malby. Užijeme si této podmanivé atmosféry. Zájemci se mohou vykoupat na některé z pláží s vulkanickým černým pískem, případně navštívit expozici o velrybách. Odpoledne je možnost vyrazit na cca 3hodinovou plavbu za pozorováním delfínů a velryb. Když budete mít štěstí, pořídíte unikátní snímky velrybích ocasů s kulisou majestátní sopky Pico.

6. den: Celodenní výlet na ostrov Sao Jorge s jeho strmými skalisky a fajas, neboli rovinatými výběžky pod útesy, které jako vyplazené jazyky vystupují do oceánu. Více než polovina plochy ostrova leží ve výšce nad 300 m n. m. a kopce jsou zarostlé bujnou vegetací. Po pěší turistice nejkrásnějšími oblastmi ostrova se budeme moci vykoupat v lávových bazénech na Faja do Ouvidor. Ty nejlepší sýry z celého Portugalska pocházejí právě ze Sao Jorge. Místní produkci samozřejmě ochutnáme a prohlédneme si, jak se zdejší proslulé sýry vyrábějí.

7. den: Trajektem poplujeme z přístavu Horta do přístavu Madalena na ostrově Pico. Ostrov Pico je doménou vinařství. Prohlédneme si unikátní vinice skryté mezi lávovými zídkami (UNESCO) a místní produkci samozřejmě také ochutnáme. Za příznivého počasí si užijeme výhledů na sopku Pico z různých perspektiv, a to například od jezera Lagoa do Capitao.

8. den: Součástí našeho zájezdu je možnost vystoupat s licencovaným místním průvodcem na nejvyšší horu Azorských ostrovů i celého Portugalska, sopku Pico (2 351 m n. m.). Jedná se o náročnou cca 7hodinovou túru v kamenitém a nestabilním terénu. Odměnou vám budou nezapomenutelné „letecké“ pohledy na celý ostrov Pico i sousední ostrovy Faial a Sao Jorge a všudypřítomný Atlantský oceán. Pokud se výstupu nebudete chtít zúčastnit, nabízí se procházky podél divokého pobřeží s možností koupele v oceánu, příp. další program, který na místě stanovíme podle výkonnostního složení skupiny.

9. den: Přesun trajektem zpět na ostrov Faial a závěrečný relax v Hortě a okolí a odlet zpět do Lisabonu, nocleh u letiště.

10. den: Návrat do Prahy.


Vytisknout stránku
Informujte přátele
Zanechte nám zprávu


DESTINACE SKANDINÁVIE
DESTINACE SVĚT

Austrálie

Azory

Gruzie

Kanada

Madeira

Omán

Peru

Portugalsko

Španělsko

USA

KONTAKTY

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY

 

Měna pro zobrazení cen

Zobrazit ceny v €

 

Smluvní prodejci

Vstup pro prodejce

Label

Label