CK Periscope - logo
Vyhledat zájezd

ZÁJEZDY

TRAJEKTY

Země

ČeskáRepublika

Dánsko

Estonsko

Faerské ostrovy

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Laponsko

Litva

Lotyšsko

Norsko

Norsko - Fjordy

Norsko - Lofoty

Pobaltí

Rusko

Skotsko

Špicberky

Švédsko

Albánie

Andalusie

Andorra

Anglie

Arménie

Azory

Bosna a Hercegovina

Bulharsko

Česko

Egypt

Gruzie

Indie

Itálie

Izrael

JAR

Jordánsko

Kanada

Kanárské ostrovy

Kazachstán

Keňa

Kostarika

Kypr

Kyrgyzstán

Madagaskar

Madeira

Mongolsko

Německo

Nepál

Nový Zéland

Omán

Polsko

Portugalsko

Rakousko

Řecko

Seychely

Slovensko

Slovinsko

Španělsko

Švýcarsko

Tanzánie

Uganda

USA


Typ zájezdu

Pobyty u moře

Poznávací

Poznávací s turistikou

Pobytový s výlety

Zájezd 55+

Svět s průvodci Periscope

Eurovíkendy

Zimní

Uzavřená skupina

Odjezd od

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2021

2022

2023


Odjezd do

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2021

2022

2023


Typ ubytování

apartmány a motely

chaty a chatky

hostely

hotely a penziony

kajuta

stan

Doprava

autobusem

letecky

lodí

mikrobusem

pololetecky

vlakem

vlastní

Odlet z letiště

Berlín

Bratislava

Brno

Košice

Mnichov

Praha

Vídeň

Průvodce

Bacovský Václav

Bělohradský René

Bernardová Hana

Burian Petr

Burianová Zdeňka

Dekan Patrik

Frolíková Monika

Gajdová Kateřina

Hájek Tomáš

Hanibal Josef

Chodur Josef

Kleisl Pavel

Kociánová Zuzana

Koňařík Miroslav

Kornecká Hana

Kotoučová Martina

Křenková Helena

Kučera Michal

Melichar Petr

Michalíková Irena

Michlík František

Miškovský Josef

Nosek Lukáš

Novák Antonín

Provazník Jiří

Růžičková Tereza

Slezáková Helena

Švec Michal

Tomsová Hana

Valdemarsson Valdemar

Venhoda Milan

Voleman Stanislav

Zábršová Milada

Záhumenská Marie

Žáková Olga

Žatkuliaková Katarina

Zjednodušené vyhledáváníRozšířené vyhledávání zájezdů

VYHLEDAT ZÁJEZDY
KALENDÁRIUM ZÁJEZDŮ

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace

Vyhledat zájezdy

mikrobuspolopenzehotelNáročnost: zelená

ČESKÉ A MORAVSKÉ PAMÁTKY UNESCO s Olgou Žákovou

Poznávací

KroměřížBrno Vila Tugendhat 1Brno Vila Tugendhat 2Brno Vila Tugendhat 3Český Krumlov - české UNESCO památky jsou opravdu krásnéHolašovice - české UNESCO památky jsou opravdu krásnéČeský Krumlov - české UNESCO památky jsou opravdu krásné KroměřížKroměřížLednicko-valtický areálKroměřížKroměřížKutná Hora - české UNESCO památky jsou opravdu krásnéKutná Hora - české UNESCO památky jsou opravdu krásnéLednicko-valtický areálLednicko-valtický areálLednicko-valtický areál, MinaretLitomyšlLitomyšlLitomyšlLitomyšlLitomyšlLitomyšlOlomoucLitomyšlOlomoucOlomoucOlomoucPrahaPraha2Praha3Praha4
KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZÁJEZDU

15 HODNOTNÝCH VSTUPŮ V CENĚ, VYNIKAJÍCÍ PRŮVODKYNĚ

Zájezd s jednou z našich nejlepších a také nejoblíbenějších průvodkyň, paní Olgou Žákovou. K velkým koníčkům této průvodkyně patří česká i evropská historie a místa, kam často doprovází zahraniční turisty, perfektně zná. 

Chcete-li se tedy dozvědět spoustu souvislostí, zajímavostí a navštívit místa, která se díky své jedinečnosti dostala na seznam UNESCO, vydejte se společně s Olgou Žákovou na unikátní 8denní zájezd po Praze, Čechách a Moravě. Cestovat budete pohodlným mikrobusem, ubytování s polopenzí je zajištěno v kvalitních hotelech.

Většina hodnotných vstupů je zahrnuta do ceny zájezdu! Kvalitní ubytování na atraktivních místech.


TERMÍNY ZÁJEZDŮ

TermínDélkaCenaNástupní místaPoznámkaRezervace
Zobrazit ceny v €

CENA OBSAHUJE:

 • dopravu mikrobusem
 • 7x ubytování v 3-4* hotelu
 • 7x snídaně
 • vstupné do zámku a divadla v Českém Krumlově
 • vstupné do zámku v Telči
 • vstupné do baziliky sv. Prokopa v Třebíči
 • vstupné do Vily Tugendhat v Brně
 • vstupné do zámku a na věž v Kroměříži
 • vstupné do zámku, skleníku a minaretu v Lednici
 • vstupné do zámku a divadla v Litomyšli
 • vstupné do chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře
 • průvodce
 • cestovní pojištění D5S včetně storna do 5 000 Kč

CENA NEOBSAHUJE:

 • další stravu
 • další výše neuvedené služby
 • případné náklady spojené s testováním

PŘÍPLATKY:

 • 1lůžkový pokoj: 6 000 Kč
 • 7x večeře (min. 10 osob): 2 000 Kč

SLEVY:

 • 2.5 % - děti a mládež do 25 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • 2.5 % - osoby starší 65 let - nelze sčítat s dalšími slevami
 • 2400 Kč - odečet 2 noclehů v Praze

POZNÁMKY:

Zdroj: https://www.unesco-czech.cz

 • Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže při nastupování a vystupování z dopravního prostředku, a nezpůsobovalo potíže s běžnou chůzí o intenzitě, která se dá očekávat při prohlídkách měst, zajímavých míst a při procházkách v přírodě.   

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ VE SKUPINĚ: 10

PRŮVODCI:


Pořadatel zájezdu si vyhrazuje právo změnit průvodce zájezdu.Program
zájezdu
Info
k zájezdu
Náročnost
zájezdu
Cestovní
pojištění

1. den: Dopoledne sraz v Praze u hlavního nádraží, čas bude upřesněn. Vezmeme vám zavazadla do mikrobusu, kterým nejprve podnikneme okružní jízdu. Poté pokračujeme v prohlídkách převážně pěšky. Praha je nejvýznamnější městskou památkovou rezervací u nás. Ubytování v hotelu se snídaní na 2 noci.

2. den: Historické jádro o rozloze 866 hektarů zahrnuje unikátní urbanistický celek Pražského hradu (vstupné v ceně do Starého královského paláce, baziliky sv. Jiří, Zlaté uličky a katedrály sv. Víta) a Hradčan, Malé Strany včetně Karlova mostu, Starého Města s Josefovem (dochovaná část bývalého Židovského Města), Nového Města, Vyšehradu i jejich jednotlivé památky. Zvláštní pozornost budeme věnovat Václavskému náměstí a Karlovu mostu.

3. den: Ráno opustíme Prahu a vydáme se objevovat další české poklady. Nejprve navštívíme Holašovice. Na seznam UNESCO byl zapsán téměř zcela dochovaný středověký systém obytných domů a sýpek. Český Krumlov je mimořádným architektonickým skvostem. V historickém sídle rodu Rožmberků si prohlédneme zámecké budovy, slavný maškarní sál, unikátní barokní divadlo, zámeckou zahradu s rokokovou fontánou a letohrádek Bellarie s otáčivým hledištěm. Vstupné je v ceně. Na nocleh odjedeme do Telče.

4. den: Ráno se budeme věnovat prohlídce Telče. Historické jádro města si udrželo po celá staletí svou osobitou tvář. Prohlédneme si také zámecký komplex a přilehlou zahradu s parkem. Vstupné je v ceněTřebíč kdysi patřila k významným střediskům židovské kultury na Moravě a unikátně zachovaná židovská čtvrť je němým svědectvím soužití židů a křesťanů. Nezapomeneme navštívit také Baziliku sv. Prokopa (vstupné je v ceně). Na nocleh se přesuneme do Brna.

5. den: Z centra města se projdeme k hradu Špilberku a po obědě navštívíme brněnský architektonický skvost – Vilu Tugendhat (vstupné v ceně). Nejvýznamnější evropská stavba architekta Ludwiga Miese van der Rohe byla postavena v letech 1929-1930 pro manžele Tugendhatovy v Brně – Černých Polích. Na seznam světového kulturního dědictví UNESCO byla zapsána v roce 2001. Navečer opustíme Brno a vydáme se na Hanou. Ubytování v centru Olomouce (3 noci).

6. den: Dopoledne se budeme věnovat prohlídce Olomouce. Jako UNESCO památka je od roku 2000 chráněn Sloup Nejsvětější Trojice. Vysvěcení olomouckého Sloupu Nejsvětější Trojice 9. září 1754 se osobně účastnil tehdejší první pár monarchie, císařovna Marie Terezie se svým manželem Františkem I. Štěpánem Lotrinským. Prohlédneme si historické jádro města, které je chráněno jako městská památková rezervace, po pražské druhá nejvýznamnější v Česku

Odpoledne se vydáme do tzv. hanáckých Atén – Kroměříže. Významným majetkem olomouckých biskupů se původně tržní osada stala ve 12. stolení a následně byla povýšena na město. Díky historickým zahradám a Arcibiskupskému zámku byla Kroměříž v roce 1998 zapsána na seznam UNESCO. Vstup do historických sálů, věže a zahrady v ceně. Návrat na ubytování do Olomouce.

7. den: Po snídani zamíříme na jižní Moravu. Historie Lednicko-valtického areálu (pod UNESCO od roku 1996) se začala psát ve 12. století, kdy tu rod ze Seefeldu vybudoval mohutný pomezní hrad, v jehož podhradí vzniklo město Valtice. Prohlédneme si lednický zámek, zámecký skleník a minaret (vstupné v ceně). Část původního barokního zdiva sice zůstala zachována, ale nový vzhled fasády byl doplněn o řadu nových prvků, jako jsou cimbuří, balkony, arkýře, komíny a věžičky. Romantický novogotický vzhled získaly také interiéry s vynikajícími ukázkami bohaté řezbářské výzdoby. Na území areálu se nachází řada drobných staveb v romantickém stylu (Skleník, Lovecký zámeček, Minaret, Apollonův chrám, Hraniční zámeček, Rybniční zámeček, Nový dvůr, Chrám Tří Grácií, Janův hrad, Obelisk a Rendez-vous). Návrat na ubytování.

8. den: Dnes se vydáme do rodiště slavného hudebního skladatele Bedřicha Smetany. Narodil se přímo na zámku v Litomyšli (vstupné do reprezentačních sálů a divadla v ceně). Světově výjimečný význam byl renesančnímu zámku z druhé poloviny 16. století přiznán v roce 1999. Je významným dokladem arkádového zámku italského typu. Uchoval si téměř nedotčený vzhled z dob renesance, včetně unikátní sgrafitové výzdoby fasád a štítů. K historicky nejvýznamnějším městům České republiky patří Kutná Hora. Prohlédneme si pozdně gotický Chrám svaté Barbory (vstupné je v ceně) a dočasné sídlo českých králů – Vlašský dvůr. Navečer odjezd mikrobusem do Prahy přes Pardubice, odkud můžete odjet domů vlakem do mnoha směrů.


Vytisknout stránku
Informujte přátele
Zanechte nám zprávu


DESTINACE SKANDINÁVIE
DESTINACE SVĚT

Austrálie

Azory

Gruzie

Kanada

Madeira

Omán

Peru

Portugalsko

Španělsko

USA

KONTAKTY

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY

 

Měna pro zobrazení cen

Zobrazit ceny v €

 

Smluvní prodejci

Vstup pro prodejce

Label

Label