CK Periscope - logo
Vyhledat zájezd

ZÁJEZDY

TRAJEKTY

Země

Azory

Dánsko

Estonsko

Faerské ostrovy

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Laponsko

Litva

Lotyšsko

Norsko

Norsko - fjordy

Norsko - Lofoty

Pobaltí

Shetlandy

Skotsko

Špicberky

Švédsko

Švédsko - Gotland

Wales

Albánie

Andalusie

Andorra

Arménie

Azory

Bosna a Hercegovina

Černá Hora

Egypt

Gruzie

Itálie

Izrael

JAR

Jordánsko

Kanada

Kanárské ostrovy

Kostarika

Madeira

Maroko

Mexiko

Německo

Nepál

Nový Zéland

Omán

Portugalsko

Rakousko

Řecko

Seychely

Španělsko

Švýcarsko

Thajsko

Turecko

USA

Uzbekistán

Velká Británie


Typ zájezdu

Poznávací

Poznávací s turistikou

Pobytový s výlety

Zájezd 55+

Svět s průvodci Periscope

Eurovíkendy

Zimní

Plavby

Odjezd od

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2023

2024

2025


Odjezd do

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2023

2024

2025


Typ ubytování

apartmány a motely

chaty a chatky

hostely

hotely a penziony

kajuta

stan

Doprava

autobusem

letecky

lodí

mikrobusem

pololetecky

vlakem

vlastní

Odlet z letiště

Berlín

Bratislava

Brno

Košice

Krakov

Mnichov

Praha

Vídeň

Průvodce

Bacovský Václav

Bernardová Hana

Burian Petr

Burianová Zdeňka

Dekan Patrik

Dvořák Marek

Frolíková Monika

Gajdová Kateřina

Hájek Tomáš

Hanibal Josef

Huleja Jan

Chodur Josef

Chyský Luděk

Kociánová Zuzana

Koňařík Miroslav

Kornecká Hana

Kotoučová Martina

Kout Karel

Křenková Helena

Kučera Michal

Melichar Petr

Michalíková Irena

Michlík František

Miškovský Josef

Nosek Lukáš

Novák Antonín

Pavlovič Juraj

Procházková Milena

Provazník Jiří

Slezáková Helena

Šajnarová Lucie

Švec Michal

Tomsová Hana

Tycarová Martina

Venhoda Milan

Vidimská Tereza

Zábršová Milada

Žáková Olga

Žatkuliaková Katarina

Zjednodušené vyhledáváníRozšířené vyhledávání zájezdů

VYHLEDAT ZÁJEZDY
KALENDÁRIUM ZÁJEZDŮ

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace

Vyhledat zájezdy

leteckysnídaněhotelNáročnost: fialová

GRAND TOUR AZORSKÝMI OSTROVY

Poznávací s turistikou, Svět s průvodci Periscope

Strmá skaliska ostrova Sao JorgeVinice mezi lávovými zídkamiPark Terra NostraJediné čajové plantáže v Evropě najdete na Azorech Typické kamenné domy ve vesnici Lajido na ostrově PicoOblast Sete Cidades na ostrově Sao Miguel v ziměAnanasová plantážVila Franca do CampoVodopád Salto do PregoVyhlídka na vulkán Pico od jezera Lagoa do CapitaoPřírodní koupání v oblasti Faja do Ouvidor na ostrově Sao JorgePropadlý kráter sopky Caldeira na ostrově Faial
KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZÁJEZDU

KOMPLEXNÍ POZNÁNÍ AZORŮ, MENŠÍ SKUPINA, KOMFORTNÍ ZÁZEMÍ.

Azory, nejzápadnější součást Evropy, jsou často přirovnávány k Havaji nebo Novému Zélandu. Vulkanické ostrovy, exotické rostliny a nádherné scenérie, celoročně příjemné klima s teplotami kolem 20 stupňů a výborná ostrovní gastronomie, to jsou jen některé z lákadel tohoto souostroví ležícího v Atlantiku mezi Evropou a Amerikou. Azorské ostrovy jsou také jedním z nejlepších míst na světě na pozorování různých druhů velryb, přičemž duben a květen jsou ty vůbec nejlepší měsíce v roce, kdy lze kolem ostrovů zahlédnout i ty největší druhy velryb včetně plejtváka obrovského.

Na naší cestě objevíme 5 Azorských ostrovů (a možná ještě jeden navíc). Na největším z ostrovů Sao Miguel najdete nádherná sopečná jezera, termální prameny nebo jednu z nejkrásnějších botanických zahrad na světě Terra Nostra. Faial, Pico a Sao Jorge jsou sobě na dohled. Picu dominuje lávová krajina a stejnojmenný dokonale tvarovaný vulkán, jeden z nejvyšších v Atlantiku a také nejvyšší hora Portugalska. Sao Jorge je nejhornatější z ostrovů, strmé srázy vytvářejí dokonalé kulisy a ty nejlepší sýry z celého Portugalska pocházejí právě odsud. Faial je pohodový ostrov s nádhernou sopečnou kalderou uprostřed a Hortou, možná nejhezčím městem na celém souostroví. Flores je nejzápadnější výspou Azorů, zelený ráj s jezery, vodopády a pastvinami, který díky své odlehlosti zůstane většině turistů ukryt. Každý z ostrovů má své osobité kouzlo a dohromady vytváří úžasnou symbiózu ostrovního klidu, nekonečné bujné zeleně a bezprostřední blízkosti oceánu.

Vyrážíme v menší skupině cestovatelek a cestovatelů, jako zázemí volíme komfortní hotely, penziony, příp. stylové venkovské kamenné domy. Ostrovy si projedeme křížem krážem, ale cílem nebude objíždět všechna místa za každou cenu. Do programu zařadíme několik vycházek na 2-3 hodiny v azorské divoké přírodě (pro zájemce i náročnou turistiku na vrchol sopky Pico), ale prostor bude i na relax v termálních koupelích nebo u sklenky azorského lávového vína. Objevte s námi to nejlepší z Azorského souostroví!


TERMÍNY ZÁJEZDŮ

TermínDélkaCenaNástupní místaPoznámkaRezervace
Zobrazit ceny v €
PODOBNÝ ZÁJEZD

30. 6. 2023

11 dnů

Více

od 65 800 Kč

CENA OBSAHUJE:

 • letenku z Prahy do Lisabonu a na Azorské ostrovy a zpět, přelety ze Sao Miguel na Flores a z Flores na Faial vč. let. tax ve výši 20 000 Kč
 • trajekty na Azorských ostrovech dle programu mezi ostrovy Faial, Sao Jorge a Pico
 • dopravu v Lisabonu (městská doprava, příp. transfery)
 • dopravu pronajatými minivany nebo mikrobusem na Azorech
 • 13x ubytování na Azorech a v Lisabonu včetně turistických tax (kategorie 3-4* hotelů, 2lůžkové pokoje s WC a sprchou), příp. v apartmánech nebo typických stylových místních kamenných domech na menších ostrovech (styl apartmánů se dvěma oddělenými pokoji a možným sdílením sociálního zařízení pro 2 pokoje)  
 • 13x snídaně
 • vydatný oběd cozido v restauraci ve Furnas na Sao Miguelu
 • průvodce
 • cestovní pojištění Uniqa K15S (mj. na stornopoplatky nejen při onemocnění, ale také z důvodu nařízené karantény před cestou do zahraničí, dále léčebné výlohy a to vč. onemocnění COVID-19)

CENA NEOBSAHUJE:

 • další stravování
 • výlet za pozorováním velryb a delfínů na Azorech (cca 60 EUR), případný výlet na ostrov Corvo (80 - 100 EUR), výstup na horu Pico s horským vůdcem včetně pojištění (cca 60 EUR), vstupné (cca 50 EUR)
 • případné náklady spojené s testováním na Covid-19
 • spropitné místním řidičům a další neuvedené služby

PŘÍPLATKY:

 • 1lůžkový pokoj: 11 000 Kč

SLEVY:

 • 2.5 % - věková sleva pro děti a mládež do 25 let a osoby starší 65 let; lze sčítat pouze s věrnostní slevou

POZNÁMKY:

 • Je možný posun zájezdu o 1-2 dny dle aktuálních letových řádů (upřesníme nejpozději měsíc před plánovaným odjezdem).
 • Na tento zájezd se nevztahují časové slevy Periscope.
 • Tento zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ VE SKUPINĚ: 12

PRŮVODCI:


Pořadatel zájezdu si vyhrazuje právo změnit průvodce zájezdu.Program
zájezdu
Info
k zájezdu
Náročnost
zájezdu
Popis
ubytování
Cestovní
pojištění
Cestovní a zdravotní
doklady

1. den: Odlet z Prahy do Lisabonu a dále na Sao Miguel, největší z Azorských ostrovů. Přesun na ubytování.

2. den: Prohlédneme si západní stranu ostrova, které dominuje sopečný masiv Sete Cidades. Po cestě se zastavíme na vyhlídce Vista do Rei, která nabízí jeden z nejkrásnějších panoramatických výhledů na ostrově na dvě jezera, modré a zelené, v obrovském sopečném kráteru s obvodem až 12 kilometrů a stěnami vysokými až 300 metrů. Během dne bude také prostor na turistiku v oblasti. Zastavíme se také v historickém centru největšího města ostrova Ponta Delgada (mj. s kostelem Sao Sebestiao nebo pevností Forte de Sao Brás a pobřežní promenádou). Na předměstí Ponta Delgady do skleníků, kde se pěstuje ananas, kdysi výnosný produkt místního zemědělství a jeden ze symbolů ostrova.

3. den: Zamíříme do Furnasu na břehu stejnojmenného sopečného jezera, lázeňského městečka proslulého fumarolami, horkými prameny a typickým pokrmem cozido (v ceně zájezdu), který se připravuje v hrnci zakopaném do země a ohřívaném vulkanickou párou. Cozido může být např. vydatným obědem. Ve městě se také nachází nejhezčí botanická zahrada na ostrově Terra Nostra, kde si budeme moci nejen prohlédnout ukázky místní vegetace, ale také se vykoupat v termálních lázních

4. den: Zájemci mohou vyrazit na cca 3hodinovou plavbu za pozorováním delfínů a velryb (ostatní mohou objevovat další zajímavosti Ponta Delgady, příp. další program dle aktuální situace). Odpoledne nás v hornatém vnitrozemí ostrova čeká ještě nádherně položené Ohnivé jezero Lagoa do Fogo, další přírodní skvost ostrova Sao Miguel.

5. den: Prozkoumáme severovýchod ostrova Sao Miguel. Na Azorech najdeme také jediné čajové plantáže v Evropě, mezi kterými se můžeme projít a také samozřejmě ochutnat místní produkci. V parku Ribeira dos Caldeiroes se podíváme k vodopádu a stromovým kapradím. Vyhlídky na východním pobřeží Sao Miguelu patří mezi nejkrásnější na ostrově. Odpoledne si vyšlápneme k vodopádu Salto do Prego, pod kterým se dá případně i zaplavat. 

6. den: Ranní přelet na nejzápadnější ostrov Flores. Navštívíme ikonická místa ostrova jako jsou skalní útesy s vodopády Poco Ribeira do Ferreirovodopád Poco do Bacalhau, vyhlídku na dvě různě barevná jezírka Lagoa Negra a Lagoa Comprida a projedeme si cestu skrze vnitrozemí ostrova Flores. Ubytování na Floresu na 2 noci.

7. den: Podle aktuálních podmínek a možností zvážíme lodní výlet na nejodlehlejší z ostrovů Corvo se 400 stálými obyvateli a ohromnou kalderou uvnitř ostrova. Případně podnikneme turistiku na ostrově Flores v oblasti Faja Grande a objedeme si ještě další nádherná místa na ostrově. 

8. den: Přelet na ostrov Faial. Ostrovu Faial dominuje ohromný kráter Caldeiro, po jehož obvodu lze uskutečnit cca 3hodinovou túru. Za příznivého počasí nás čekají úžasné pohledy na vulkán Pico na vedlejším stejnojmenném ostrově. Ubytování v Hortě na 2 noci.

9. den: Dopoledne se zajedeme podívat na unikátní sopečný poloostrov Ponta dos Capelinhos s krajinou jako na Marsu. Lze zde uskutečnit procházky v okolí s možností výstupu na vyhlídku nad majákem, příp. navštívíme vynikající muzeum vulkanologie. Celé odpoledne strávíme v Hortě a okolí procházkami a odpočinkem. V přístavu Horta obvykle kotví plachetnice a jachty z celého světa. Po staletí zde námořníci a jachtaři doplňují zásoby před další plavbou Atlantikem. Na památku někteří z nich zanechávají na nábřeží působivé malby. Užijeme si této podmanivé atmosféry.

10. den: Celodenní výlet na ostrov Sao Jorge s jeho strmými skalisky a fajas, neboli rovinatými výběžky pod útesy, které jako vyplazené jazyky vystupují do oceánu. Více než polovina plochy ostrova leží ve výšce nad 300 m n. m. a kopce jsou zarostlé bujnou vegetací. Po pěší turistice nejkrásnějšími oblastmi ostrova se budou moci otužilci vykoupat v lávových bazénech na Faja do Ouvidor. Ty nejlepší sýry z celého Portugalska pocházejí právě ze Sao Jorge. Samozřejmě je také ochutnáme. Večerní přesun na ostrov Pico a ubytování na 2 noci.

11. den: Ostrov Pico je doménou vinařství. Prohlédneme si unikátní vinice skryté mezi lávovými zídkami (UNESCO) a místní produkci jistě také ochutnáme. Za příznivého počasí si užijeme výhledů na sopku Pico z různých perspektiv, a to například od jezera Lagoa do Capitao.

12. den: Součástí našeho zájezdu je možnost vystoupat s licencovaným místním průvodcem na nejvyšší horu Azorských ostrovů i celého Portugalska, sopku Pico (2 351 m n. m.). Jedná se o náročnou cca 7hodinovou túru v kamenitém a nestabilním terénu. Odměnou vám budou nezapomenutelné „letecké“ pohledy na celý ostrov Pico i sousední ostrovy Faial a Sao Jorge a všudypřítomný Atlantský oceán. Pokud se výstupu nebudete chtít zúčastnit, nabízí se procházky podél divokého pobřeží s možností koupele v oceánu, příp. další program, který na místě stanovíme podle výkonnostního složení skupiny. Navečer přesun zpět lodí na ostrov Faial a poslední nocleh v Hortě.

13. den: Odlet do Lisabonu a poslední nocleh v blízkosti letiště. Pokud vznikne prostor v Lisabonu, zavítáme ještě krátce do centra města. Čekají nás úzké uličky s vyhlídkami ve staré čtvrti Alfama, katedrála, hrad Sao Jorge, unikátní výtah Santa Justa a další památky nebo třeba typické lisabonské žluté tramvaje.

14. den: Návrat do Prahy.


Vytisknout stránku
Informujte přátele
Zanechte nám zprávu


KONTAKTY

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY

 

Měna pro zobrazení cen

Zobrazit ceny v €

 

Smluvní prodejci

Vstup pro prodejce

Label

Label