CK Periscope - logo
Vyhledat zájezd

ZÁJEZDY

TRAJEKTY

Země

Norsko

Dánsko

Estonsko

Faerské ostrovy

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Laponsko

Litva

Lotyšsko

Norsko

Norsko - Fjordy

Norsko - Lofoty

Pobaltí

Rusko

Skotsko

Špicberky

Švédsko

Albánie

Andalusie

Andorra

Anglie

Arménie

Azory

Bosna a Hercegovina

Bulharsko

Česko

Egypt

Gruzie

Indie

Itálie

Izrael

JAR

Jordánsko

Kanada

Kanárské ostrovy

Kazachstán

Keňa

Kostarika

Kypr

Kyrgyzstán

Madagaskar

Madeira

Mongolsko

Německo

Nepál

Nový Zéland

Omán

Portugalsko

Rakousko

Řecko

Seychely

Slovensko

Slovinsko

Španělsko

Švýcarsko

Tanzánie

Uganda

USA


Typ zájezdu

Pobyty u moře

Poznávací

Poznávací s turistikou

Pobytový s výlety

Zájezd 55+

Svět s průvodci Periscope

Eurovíkendy

Zimní

Uzavřená skupina

Odjezd od

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2021

2022

2023


Odjezd do

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2021

2022

2023


Typ ubytování

apartmány a motely

chaty a chatky

hostely

hotely a penziony

kajuta

stan

Doprava

autobusem

letecky

lodí

mikrobusem

pololetecky

vlakem

vlastní

Odlet z letiště

Berlín

Bratislava

Brno

Košice

Mnichov

Praha

Vídeň

Průvodce

Bacovský Václav

Bělohradský René

Bernardová Hana

Burian Petr

Burianová Zdeňka

Dekan Patrik

Frolíková Monika

Gajdová Kateřina

Hájek Tomáš

Hanibal Josef

Chodur Josef

Kleisl Pavel

Kociánová Zuzana

Koňařík Miroslav

Kornecká Hana

Kotoučová Martina

Křenková Helena

Kučera Michal

Melichar Petr

Michalíková Irena

Michlík František

Miškovský Josef

Nosek Lukáš

Novák Antonín

Provazník Jiří

Růžičková Tereza

Slezáková Helena

Švec Michal

Tomsová Hana

Valdemarsson Valdemar

Venhoda Milan

Voleman Stanislav

Zábršová Milada

Záhumenská Marie

Žáková Olga

Žatkuliaková Katarina

Zjednodušené vyhledáváníRozšířené vyhledávání zájezdů

VYHLEDAT ZÁJEZDY
KALENDÁRIUM ZÁJEZDŮ

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace

Vyhledat zájezdy

leteckysnídaněchatkahotelNáročnost: fialová

POZVÁNKA NA LOFOTY A ŠPICBERKY

Poznávací

 Pobřeží LofotProcházka po pobřeží LofotSvolvaer, hlavní město LofotSušáky tresek na pobřeží Horské hřebeny LofotVýhledy na ostrovy LofotVýstraha před ledními medvědy platí pro celý SvalbardLedovec, který je k vidění při cestě do BarentsburguPlavba do BarentsburguPozůstatek po soboviDruhé největší město Špicberk - BarentsburgLongyearbyen je největší město na ŠpicberkáchVýlet lodí k ledovci EsmarksbreenVýlet se psím spřežením
KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZÁJEZDU

Jen 3 hodiny letu z Osla a ocitnete se ve světě ticha, polárních výprav a arktické přírody: poznejte s námi krásu tajemných ostrovů daleko za polárním kruhem! Při tomto jedinečném zájezdu budete mít možnost zavítat do nejseverněji položených míst ve svém cestovatelském životě.

Souostroví Lofoty je podle mnohých nejkrásnějším koutem celé Skandinávie. Na jednom místě najdete všechny krásy Norska: loďky kotvící v malebných fjordech, racky posedávající na střechách rybářských chat rorbu, štíty hor tyčící se až k nebi.

Špicberky (norsky Svalbard) jsou nejsevernější částí Norského království. Sobi se zde pasou přímo mezi domy v hlavním městě Logyearbyen. Charakteristické rysy zdejšího přírodního prostředí (tundra, skalní útesy s ptačími koloniemi, zvětralé hory, ledovce, nízko položené mraky) nejlépe poznáte při dvou celodenních plavbách, při nichž se dostanete i na dohled mohutných ledovcových splazů v těsné blízkosti moře. Poplujeme po velkolepém fjordu Isfjorden a jeho ramenu Billefjorden do osad Barentsburg a Pyramiden.

Nastupte do letadla a vydejte se s námi tam, kde v létě slunce nezapadá!

Garance menší skupiny.


TERMÍNY ZÁJEZDŮ

TermínDélkaCenaNástupní místaPoznámkaRezervace
1. 7. - 8. 7. 2022 8 dnů62 900 Kč
letiště Praha
sleva platí do 27. 2. 2022
NEZÁVAZNĚ REZERVUJ
Zobrazit ceny v €
PODOBNÝ ZÁJEZD

17. 5. 2022

7 dnů

17. 5. 2022

7 dnů

Více

od 73 600 Kč

CENA OBSAHUJE:

 • letenky z Prahy na Lofoty, na Špicberky a zpět (s přestupy) vč. let. tax ve výši 24 000 Kč (aktuální cena letenky bude potvrzena v den rozhodnutí o konání zájezdu) 
 • dopravu z letiště na ubytování a zpět, dopravu na Lofotech mikrobusem
 • ubytování: na Lofotech 4x v chatě LUX (2 až 3 pokoje po 2 osobách, výjimečně s patrovými postelemi, WC a sprcha společná v chatě), na Špicberkách 3x ve 2lůžkových pokojích bez příslušenství
 • povlečení
 • 3x snídaně
 • celodenní plavbu do Barentsburgu
 • průvodce 
 • cestovní pojištění UNIQA K7S (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy a to vč. onemocnění Covid-19 před i na zájezdu)

CENA NEOBSAHUJE:

 • vstupné cca 500 NOK a další výše neuvedené služby
 • případný nocleh navíc nutný s ohledem na vhodné letecké spoje
 • případné náklady spojené s testováním, vystavením potvrzení o vakcinaci atp.

PŘÍPLATKY:

 • 1lůžkový pokoj: 9 500 Kč
 • fakultativní výlet (exkurze do uhelného dolu): 2 000 Kč
 • výlet se psím spřežením: 3 200 Kč
 • připojištění UNIQA P1 na krytí nákladů při karanténě v zahraničí a storna z důvodu nařízené karantény před cestou v ČR - lze sjednat jen při objednání zájezdu: 880 Kč

SLEVY:

Je-li v tabulce termínů zájezdů uvedena cena červeně, jedná se o zlevněnou cenu, která je platná do data uvedeného v poznámce tabulky, nebo do vyprodání kapacity zájezdu.

 • 2.5 % - věková sleva pro děti a mládež do 25 let a osoby starší 65 let; lze sčítat pouze s věrnostní slevou

POZNÁMKY:

 • Na Špicberky je třeba CESTOVNÍ PAS!
 • Program může být upraven podle aktuálních letových časů a podle nabídky služeb v Longyearbyenu v létě 2022. Uskutečnění aktivit je podmíněno minimálním počtem účastníků, které jsou stanoveny pořádající agenturou a vhodným počasím.
 • Garance menší skupiny.
 • Časový prostor na zakoupení jednoho teplého jídla během dne nebo večer vytvoří průvodce zájezdu.
 • Termín zájezdu může být posunut o 1-2 dny podle vhodného leteckého spojení. Odlet může být i z jiného blízkého letiště (Vídeň, Berlín apod.).
 • Tento zájezd je vhodný i pro osoby s omezenou schopností pohybu, pokud ovšem omezení není takového rozsahu, aby činilo potíže při nastupování a vystupování z dopravního prostředku, a nezpůsobovalo potíže s běžnou chůzí o intenzitě, která se dá očekávat při prohlídkách měst, zajímavých míst a při procházkách v přírodě.   

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ VE SKUPINĚ: 12

PRŮVODCI:


Pořadatel zájezdu si vyhrazuje právo změnit průvodce zájezdu.Program
zájezdu
Info
k zájezdu
Náročnost
zájezdu
Popis
ubytování
Cestovní
pojištění
Cestovní a zdravotní
doklady
mapa

1. den: Odlet z Prahy s přestupy na některé letiště v Norsku daleko za polárním kruhem. Světlo je na Severu dlouho do noci. Tohoto fenoménu využijeme při cestě na ubytování. Letové časy budou známy později – dle aktuální nabídky po naplnění minimálního počtu klientů; podle časů letů je možný odlet i 1-2 dny dříve nebo později a jeden nocleh cestou navíc. 

2. den: V nejjižnější a nejatraktivnější části souostroví s překvapením zjistíme, že lofotské pobřeží lemují i krásné písečné pláže, zejména u vesnice Ramberg. Navštívíme rybářské osady ÅNusfjord (UNESCO). Nabízí se nám též možnost vyhlídkové plavby po fjordu Kjerkfjorden z nejhezčí lofotské vesnice Reine, při které uvidíme mj. nejvyšší vrchol Lofot horu Hermannsdalstinden (1 029 m n. m.). Během dne podnikneme cca 3 hodinovou náročnější túru s průvodcem, anebo se sami projdeme v oblasti. Možnost turistiky i po návratu na ubytování ve večerních hodinách – termín zájezdu spadá do období polárního dne.

3. den: Dopoledne máme k prožití klidných chvil při dalších procházkách mezi skalami, v nádherných sceneriích u moře, mezi rybářskými domky nebo při výstupu do zelených hor za výhledy na mořské zátoky nebo nedozírné moře. Odpoledne zajedeme do romantického rybářského přístavu Henningsvær, který se rozkládá na několika ostrůvcích. V jeho okolí se nacházejí typické dřevěné sušáky tresek. Na ubytování pojedeme po vyhlídkové silnici Lofast, příjezd během večera.

4. den: Fantastickou, typicky norskou krajinou pojedeme dále na sever. Oceán lemovaný horskými štíty nám bude stále nablízku. A nejlépe si zdejší úchvatnou přírodu vychutnáme během 2- až 3hodinové pěší turistiky během dne. Odvážlivci se mohou vykoupat v mořském zálivu. Večer přijedeme do nejsevernějšího univerzitního města světa Tromsø, které je obklopeno mohutnými horami. Odtud začínaly mnohé výpravy při dobývání Arktidy.

5. den: Dopoledne navštívíme unikátní stavbu kostela Arktická katedrála. Po poledni odlet na Špicberky. Po příletu do správního střediska souostroví Svalbard – Longyearbyen – se cestou na ubytování začneme seznamovat s jeho historií. Osada je pojmenovaná po americkém podnikateli Johnovi Munro Longyearovi, který jako vedoucí společnosti Coal založil arktické město a první velký důl na Špicberkách. V podvečer společná procházka, při které si podrobněji prohlédneme nejdůležitější místa: univerzitu, kostel s přilehlým hřbitovem, sídlo správce souostroví, budovu muzea apod.

6. den: Po snídani nás při cestě k lodi čekají krásné pohledy na polární pustinu i výhledy na „ledový fjord“ Isfjorden. Po něm pak poplujeme na celodenní výlet lodí do obydlené ruské hornické osady Barentsburg. Barentsburg je ruské území na Špicberkách. Po prohlídce osady, kde žije jen několik stovek obyvatel, se v případě dobrého počasí poplavíme lodí k překrásnému ledovci Esmarksbreen – splaz ústí přímo do moře! V ceně plavby je oběd na lodi.

7. den: Individuální program podle aktuální nabídky fakultativních aktivit v místě (za příplatek): jízda se psím spřežením (saně jsou v letním období nahrazeny vozíkem s kolečky) nebo návštěva uhelného dolu č. 3, kde se dozvíme více o tomto místě.

8. den: Odlet s přestupem do Prahy, přílet 8. nebo 9. den (podle vhodných letenek). 


Vytisknout stránku
Informujte přátele
Zanechte nám zprávu


DESTINACE SKANDINÁVIE
DESTINACE SVĚT

Austrálie

Azory

Gruzie

Kanada

Madeira

Omán

Peru

Portugalsko

Španělsko

USA

KONTAKTY

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY

 

Měna pro zobrazení cen

Zobrazit ceny v €

 

Smluvní prodejci

Vstup pro prodejce

Label

Label