CK Periscope - logo
Vyhledat zájezd

ZÁJEZDY

TRAJEKTY

Země

Azory

Dánsko

Estonsko

Faerské ostrovy

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Laponsko

Litva

Lotyšsko

Norsko

Norsko - fjordy

Norsko - Lofoty

Pobaltí

Shetlandy

Skotsko

Špicberky

Švédsko

Švédsko - Gotland

Wales

Albánie

Andalusie

Andorra

Arménie

Azory

Bosna a Hercegovina

Černá Hora

Egypt

Gruzie

Itálie

Izrael

JAR

Jordánsko

Kanada

Kanárské ostrovy

Kostarika

Madeira

Maroko

Mexiko

Německo

Nepál

Nový Zéland

Omán

Portugalsko

Rakousko

Řecko

Seychely

Španělsko

Švýcarsko

Tanzánie

Thajsko

Turecko

USA

Uzbekistán

Velká Británie


Typ zájezdu

Poznávací

Poznávací s turistikou

Pobytový s výlety

Zájezd 55+

Svět s průvodci Periscope

Eurovíkendy

Zimní

Plavby

Odjezd od

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2023

2024

2025


Odjezd do

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2023

2024

2025


Typ ubytování

apartmány a motely

chaty a chatky

hostely

hotely a penziony

kajuta

stan

Doprava

autobusem

letecky

lodí

mikrobusem

pololetecky

vlakem

vlastní

Odlet z letiště

Berlín

Bratislava

Brno

Košice

Krakov

Mnichov

Praha

Vídeň

Průvodce

Bacovský Václav

Bernardová Hana

Burian Petr

Burianová Zdeňka

Dekan Patrik

Dvořák Marek

Frolíková Monika

Gajdová Kateřina

Hájek Tomáš

Hanibal Josef

Huleja Jan

Chodur Josef

Chyský Luděk

Kociánová Zuzana

Koňařík Miroslav

Kornecká Hana

Kotoučová Martina

Kout Karel

Křenková Helena

Kučera Michal

Melichar Petr

Michalíková Irena

Michlík František

Miškovský Josef

Nosek Lukáš

Novák Antonín

Pavlovič Juraj

Procházková Milena

Provazník Jiří

Slezáková Helena

Šajnarová Lucie

Švec Michal

Tomsová Hana

Toperczerová Kateřina

Venhoda Milan

Vidimská Tereza

Zábršová Milada

Žáková Olga

Žatkuliaková Katarina

Zjednodušené vyhledáváníRozšířené vyhledávání zájezdů

VYHLEDAT ZÁJEZDY
KALENDÁRIUM ZÁJEZDŮ

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace

Vyhledat zájezdy

leteckypolopenzehotelNáročnost: fialová

POZNÁVÁNÍ, VYCHÁZKY A KOUPÁNÍ NA AZORECH

Poznávací s turistikou, Svět s průvodci Periscope

Hortenzie na Azorech jsou v létě v plném květuStrmé svahy na severním pobřeží ostrova Sao JorgeJediné čajové plantáže v Evropě najdete na AzorechVýhledy na Sao MigueluPodmanivé Lagoa do FogoPoklidný život v zelené přírodě na ostrově Sao Jorge Ohnivé jezero Lagoa do FogoVila Franca do CampoTermální koupaliště Caldeira Velha na ostrově Sao MiguelPozorování velryb a delfínůKaldera Sete CidadesOstrov Sao Jorge, Ponta dos RosaisPark Terra NostraBarevný přístav na ostrově FaialPoklid v přístavním městečku VelasCentrální náměstí v Ponta DelgaděOblast Sete Cidades
KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZÁJEZDU

MENŠÍ SKUPINA, 3 AZORSKÉ OSTROVY, NENÁROČNÉ VYCHÁZKY, HORTENZIE V PLNÉM KVĚTU.

Přírodní krásy, které mnohým připomínají Nový Zéland nebo Havaj, ovšem pouze pět letových hodin z Prahy? Vydejte se s námi objevit Azory, lávové ostrovy uprostřed Atlantiku s celoročně příjemným klimatem, kam masový turismus ještě nedorazil! 

Navštívíme fotogenické kaldery a sopečná jezera, vykoupeme se v jedinečných přírodních termálních bazénech, ochutnáme vyhlášené místní speciality a budeme se procházet bujnou ostrovní vegetací, které v létě dominují mohutné hortenzie v plném květu. V ceně zájezdu je několik večeří a také vyhlášená specialita cozido vařená v zemi za pomoci geotermální energie.

Připravili jsme pro vás letní zájezd s unikátní kombinací třech ostrovů Sao Miguel, Sao Jorge a Faial. Každý ostrov je jiný. Sao Miguelu, největšímu a nejnavštěvovanějšímu z celého souostroví, dominují nádherná sopečná jezera. Na Sao Jorge vám vyrazí dech skaliska padající strmě do oceánu. A Faial nám nabídne nejen mohutnou sopečnou kalderu, ale také měsíční krajinu v oblasti Capelinhos. A k tomu budeme mít ze Sao Jorge i z Faialu na dohled jeden z nejdokonalejších vulkánů na světě Pico, který leží na nedalekém stejnojmenném ostrově. 

Pohodovou atmosféru Azorského souostroví si zpestříme několika 2 - 3hodinovými procházkami v přírodě. Letní měsíce nabízejí v průměru nejstálejší klima s příjemnými teplotami. Tlaková výše nad Azory a nevyzpytatelné ostrovní počasí si sice možná k některým našim plánům řeknou svoje, ale toto souostroví nám zaručeně ukáže, jaké krásy dokáže příroda uprostřed Atlantiku vytvořit.


TERMÍNY ZÁJEZDŮ

TermínDélkaCenaNástupní místaPoznámkaRezervace
Zobrazit ceny v €
PODOBNÝ ZÁJEZD

13. 7. 2023

9 dnů

27. 7. 2023

9 dnů

17. 8. 2023

9 dnů

Více

od 36 800 Kč

CENA OBSAHUJE:

 • letenku z Prahy na Azorské ostrovy a zpět (s přestupy) vč. let. tax  a přelety ze Sao Miguel na Sao Jorge a z Faialu do Lisabonu ve výši 19 000 Kč
 • trajekt mezi ostrovy Sao Jorge a Faial
 • dopravu mikrobusem nebo minivany dle programu 
 • 8x ubytování v hotelech kategorie 3-4*, příp. na ostrově Sao Jorge v  apartmánech (2lůžkové pokoje s WC a sprchou, v rámci apartmánu mohou sdílet 2 pokoje společné zázemí)
 • 8x snídaně, 4x večeře 
 • ochutnávka místní speciality cozido ve městě Furnas na ostrově Sao Miguel
 • průvodce
 • cestovní pojištění UNIQA K7S (mj. na stornopoplatky, léčebné výlohy a to vč. onemocnění Covid-19 před i na zájezdu)

CENA NEOBSAHUJE:

 • výlet za pozorováním velryb a delfínů na ostrově Faial (cca 50-60 EUR)
 • vstupné (cca 50 EUR)
 • spropitné místním řidičům a další výše neuvedené služby
 • případné náklady spojené s testováním na Covid-19

PŘÍPLATKY:

 • 1lůžkový pokoj: 7 500 Kč
 • připojištění UNIQA P2+K2 na krytí nákladů při karanténě v zahraničí a storna z důvodu nařízené karantény před cestou v ČR - lze sjednat jen při objednání zájezdu: 900 Kč

SLEVY:

 • 2.5 % - věková sleva pro děti a mládež do 25 let a osoby starší 65 let; lze sčítat pouze s věrnostní slevou

POZNÁMKY:

 • V současné situaci CK doporučuje cestovat s cestovním pasem i  v zemích EU.
 • Termín zájezdu může být posunut o 1-2 dny v závislosti na dostupnosti vhodných letenek, definitivní termín zájezdu bude upřesněn nejpozději 3 týdny před termínem zájezdu.
 • Tento zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ VE SKUPINĚ: 12

PRŮVODCI:


Pořadatel zájezdu si vyhrazuje právo změnit průvodce zájezdu.Program
zájezdu
Info
k zájezdu
Náročnost
zájezdu
Popis
ubytování
Cestovní
pojištění
Cestovní a zdravotní
doklady

1. den: Odlet z Prahy do Lisabonu a dále na Sao Miguel, největší z Azorských ostrovů. Transfer na ubytování na 4 noci.

2. den: Prohlédneme si západní stranu ostrova, které dominuje sopečný masiv Sete Cidades. Po cestě se zastavíme na vyhlídce Vista do Rei, která nabízí jeden z nejkrásnějších panoramatických výhledů na ostrově na dvě jezera, modré a zelené, v obrovském sopečném kráteru s obvodem až 12 kilometrů a stěnami vysokými až 300 metrů. Během dne možnost koupání v jedinečných horkých pramenech vyvěrajících přímo v oceánu mezi lávovými útesy v nádherných sceneriích. Večeře v ceně.

3. den: Zamíříme do Furnasu na břehu stejnojmenného sopečného jezera, lázeňského městečka proslulého fumarolami, horkými prameny a typickým pokrmem cozido (v ceně zájezdu), který se připravuje v hrnci zakopaném do země a ohřívaném vulkanickou párou. Cozido může být např. vydatným obědem. Ve městě se také nachází nejhezčí botanická zahrada na ostrově Terra Nostra, kde si budeme moci nejen prohlédnout ukázky místní vegetace, ale také se vykoupat v termálních lázních. V hornatém vnitrozemí ostrova nás ještě čeká nádherně položené Ohnivé jezero Lagoa do Fogo, další přírodní skvost ostrova Sao Miguel.

4. den: Prozkoumáme severovýchod ostrova Sao Miguel. Na Azorech najdeme také jediné čajové plantáže v Evropě, mezi kterými se můžeme projít a také samozřejmě ochutnat místní produkci. V parku Ribeira dos Caldeiroes se podíváme k vodopádu a stromovým kapradím. Vyhlídky na východním pobřeží Sao Miguelu patří mezi nejkrásnější na ostrově. Odpoledne si vyšlápneme k vodopádu Salto do Prego, pod kterým se dá případně i zaplavat. Večeře v ceně.

5. den: Zastavíme se také v historickém centru největšího města ostrova Ponta Delgada. Na předměstí Ponta Delgady nahlédneme do skleníků, kde se pěstuje ananas, kdysi výnosný produkt místního zemědělství a jeden ze symbolů ostrova. Odpoledne se přesuneme letecky na ostrov Sao Jorge. Ty nejlepší sýry z celého Portugalska pocházejí právě odsud. Místní produkci samozřejmě ochutnáme a prohlédneme si, jak se zdejší proslulé sýry vyrábějí. Večeře v ceně.

6. denCelý den věnujeme poznávání ostrova Sao Jorge s jeho strmými skalisky a fajas, neboli rovinatými výběžky pod útesy, které jako vyplazené jazyky vystupují do oceánu. Více než polovina plochy ostrova leží ve výšce nad 300 m n. m. a kopce jsou zarostlé bujnou vegetací. Čekají nás výhledy na útesy a také na nejvyšší horu Portugalska, sopku Pico (2 351 m n. m.) na vedlejším stejnojmenném ostrově. Ty nejlepší pohledy nás čekají při pěší turistice. Večer se přesuneme trajektem na sousední ostrov Faial. Ubytování na 2 noci v Hortě.

7. den: Ostrovu Faial dominuje ohromný kráter kráter Caldeiro, po jehož obvodu se projdeme během cca tříhodinové túry. Za příznivého počasí nás čekají opět úžasné pohledy na vulkán Pico. Prostor bude i pro prohlídku přístavu Horta, v jehož blízkosti budeme ubytováni. Obvykle zde kotví plachetnice a jachty z celého světa, již po staletí zde námořníci a jachtaři doplňují zásoby před další plavbou Atlantikem. Na památku někteří z nich zanechávají na nábřeží působivé malby. Odpoledne se pro zájemce nabízí cca 3hodinová výprava na moře za pozorováním delfínů a velryb. Ostatní mohou navštívit alternativně expozici velrybářství, projít se k vulkanické skalní formaci Monte da Guia s vyhlídkami na záliv Porto Pim nebo se vykoupat na některé z pláží s vulkanickým černým pískem. Večeře v ceně.

8. den: Naprostá změna prostředí nás čeká na unikátním sopečném poloostrově Ponta dos Capelinhos s krajinou jako na Marsu. Procházky v okolí s možností výstupu na vyhlídku nad majákem, příp. návštěva vynikajícího muzea vulkanologie. Odpoledne odlet zpět na pevninu a poslední nocleh v Lisabonu.

9. denNávrat do Prahy.


Vytisknout stránku
Informujte přátele
Zanechte nám zprávu

Účastníci zájezdu napsali...

Jana Vyhlídková

13. 10. 2022

Bylo to nádherné. Splnil se mi sen o rozkvetlém ostrově.

Alena Záhorská

13. 10. 2022

Skvělá příprava, adaptace programu tak, abychom viděli co nejvíc i v rámci počasí.


KONTAKTY

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY

 

Měna pro zobrazení cen

Zobrazit ceny v €

 

Smluvní prodejci

Vstup pro prodejce

Label

Label