CK Periscope - logo
Vyhledat zájezd

ZÁJEZDY

TRAJEKTY

Země

nerozhoduje

Dánsko

Estonsko

Faerské ostrovy

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Laponsko

Litva

Lotyšsko

Norsko

Norsko - Fjordy

Norsko - Lofoty

Pobaltí

Rusko

Skotsko

Špicberky

Švédsko

Albánie

Andalusie

Anglie

Arménie

Austrálie

Azory

Česká Republika

Gruzie

Indie

Izrael

JAR

Jordánsko

Kanada

Kazachstán

Lisabon

Madeira

Mexiko

Nepál

Nový Zéland

Omán

Polsko

Portugalsko

Rakousko

Slovensko

Slovinsko

Španělsko

Švýcarsko

USA

Uzbekistán


Typ zájezdu

Poznávací

Poznávací s turistikou

Pobytový s výlety

Zájezd 55+

Svět s průvodci Periscope

Eurovíkendy

Zimní

Uzavřená skupina

Odjezd od

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2020

2021

2022


Rozšířené vyhledáváníRozšířené vyhledávání zájezdů

VYHLEDAT ZÁJEZDY
KALENDÁRIUM ZÁJEZDŮ

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace
Chci zadat GDPR souhlas
 

Země

nerozhoduje

Finsko

Grónsko

Island

Lotyšsko

Norsko

Skotsko

Špicberky

Arménie


Vyhledat trajekty

DOPORUČUJEME

Jirka Kolbaba 2020 - cestuje a doporučuje CK Periscope

27 let to spolu táhnem

Ledovehotely.cz

amaze ifotografovani.cz

Vyhledat zájezdy

Vyhledat individuální služby

Úvod » AKTUALITY PERISCOPE TRAVEL » Aktuální informace pro klienty CK Periscope

Aktuální informace pro klienty CK Periscope

aktualizováno 30. 6. 2020

Vážení klienti a milí příznivci CK Periscope,

níže uvádíme dřívější informace, třeba ty o tzv. semaforu, který začal platit od 1. 6. 2020. Situace pro poznávací zájezdy není nijak růžová - nejde ani tak o to, jak jsou konkrétní země označeny naším Ministerstvem zdravotnictví, ale jaké podmínky jsou nastaveny v cílových zemích. Jde to říci celkem jednoduše - mimo evropský kontinent zatím cestovat nemůžeme (myšleno na zájezdy CK Periscope), po Evropě můžete s námi jet na zájezdy do Slovinska. Švýcarska, na Slovensko a máme v srpnu i další termín zájezdu do Krkonoš.

Rušení nebo potvrzování konání zájezdů je dále závislé na letecké dopravě, která byla též v uplynulých měsících přerušena a bude obnovována velmi pomalu. Právě i s ohledem na podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Naše hlavní země:

Island - podmínky pro vstup na Island jsou pro organizované zájezdy nepříznivé - povinnost podstoupit test na COVID na letišti Kefalvík po příletu, cena 100 EUR = 2 700 Kč. I když se cena testu pravděpooobně od 1 7. sníží, zájezdy s testy nebudeme organizovat. Jakmile to situace umožní, vypíšeme nové termíny zájezdů na Island "s rychlým přihlášením". Oficiálně jsme zatím zrušili jen zájezdy do 20. 7., další informace budeme posílat klientům dalších zájezdů postupně a pravděpodobně až kolem 14. 7. 2020.

Do Norska není zatím vstup bez 10 denní karantény povolen. Dne 10. 7. by měl být oznámen seznam zemí, ze kterých lze do Norska cestovat. Jakmile to situace umožní, vypíšeme nové termíny "s rychlým přihlášením". Oficiálně jsme zatím zrušili jen zájezdy do cca 25. 7., o dalších zájezdech rozhodneme až po 10. 7. Klienty budeme informovat co nejdříve.

Další země - viz níže. 

Informace o nabídce tzv. voucherů jsou uvedeny níže, nicméně je případně vystavujeme až po zrušení zájezdu a pokud si nevyberete náhradní řešení (termín na příští rok nebo jiný zájezd v tomto roce). Prosíme Vás o trpělivost. Děkujeme Vám.

----------------

Vláda ČR projednala 1. 6. seznam evropských zemí, do kterých půjde teoreticky znovu cestovat, a to od 15. června 2020. Označení zemí barvami jako na semaforu sestavuje Ministerstvo zdravotnictví ČR podle aktuálních čísel přírůstků nemocných COVID-19 v těchto zemích. Tzv. semafor (ZDE) bude každý týden aktualizován podle vývoje epidemiologické situace ve všech evropských zemích. Cestování do vzdálenějších zemí mimo Evropu (např. Gruzie, Izrael, Kanada apod.) budou ministerstva zdravotnictví a zahraničí projednávat a zvažovat až o několik týdnů později.

Jistě jste zachytili informace, že toto označování barvami je svým způsobem matoucí, protože nezohledňuje podmínky vstupu do cílových zemí. Tzn. například Norsko je označeno zelenou, ale nejméně do 20. 7. do něj není vstup turistům z většiny zemí EU bez karantény v Norsku po příjezdu dovolen. Obdobně např. Island - na semaforu zelený, ale vstup je podmíněn testem na COVID uskutečněný na letišti Keflavík po příletu (cena 100 EUR = 2 700 Kč). Proto níže uvádíme naši interpretaci  "semaforu" s ohledem na další informace, o kterých v cílových zemích víme.

Rušení nebo potvrzování konání zájezdů je dále závislé na letecké dopravě, která byla též v uplynulých měsících přerušena a bude obnovována velmi pomalu. Právě i s ohledem na podmínky vstupu do jednotlivých zemí.

Situace je složitá, věříme však, že se postupně cestování alespoň po Evropě vrátí do normálu.

 

SEMAFOR dle vlády ČR a dle informací CK Periscope:

odkaz na "SEMAFOR" ZDE

První skupina zemí – zelená. Nízké riziko, bez nutnosti vracet se do ČR s testem nebo do karantény.

I přes dílčí pozitivní informace o mnoha zemích ve skupině „zelená“, ze kterých bychom se mohli vracet do ČR bez nutnosti předkládat testy na COVID-19, jsou zatím překážky k vycestování na druhé straně, tedy v cílových zemích. Jde hlavně o Island, Norsko a Irsko:

Island - přesnější podmínky pro vstup na Island jsou nepříznivé - povinnost podstoupit test na COVID na letišti Kefalvík po příletu, cena 100 EUR = 2 700 Kč.

Do Norska není většině občanů EU vstup dovolen bez 10 denní karantény v Norsku; další podmínky budou sděleny norskými orgány až v polovině července.

V Irsku platí do 29.6. omezení pohybu, nejsou otevřeny hotely ani jiná ubytovací zařízení, restaurace, bary, kavárny. Je prakticky nemožné přijet do země za účelem turismu.

Jelikož se ale situace může změnit ze dne na den, budeme samozřejmě i nadále sledovat dostupné zdroje na Islandu, v Norsku i Irsku, abychom se mohli s některými z Vás zaradovat, až se zájezdy do těchto zemí budou moct znovu uskutečnit. Zatím Vám však takovou zprávu podat nemůžeme.

Z dalších zemí, kam míří často naše zájezdy, se ocitly v zelené skupině mj. Pobaltské země, Finsko, Slovinsko a Švýcarsko. Do těchto zemí je povolen vstup bez nutnosti testů. Uskutečnění zájezdu do Pobaltí od 18. 7. závisí na letecké dopravě, zatím nejsou v nabídce vhodné lety. 

 

Druhá skupina zemí – oranžová. Střední riziko, PRO OBČANY ČR bez nutnosti vracet se do ČR s testem nebo do karantény. Občané jiných zemí, tedy i případně občané Slovenska, musí při vstupu do ČR mít test nebo musí do karantény.

Zde je aktuálně k 29. 6. Portugalsko (včetně Madeiry a Azorských ostrovů). Epidemiologická situace se může změnit jak do zelené, tak do červené ...cesty do těchto zemí zatím nelze předpokládat.

 

Třetí skupina zemí – červená. Vysoké riziko.

Švédsko. Cesty do těchto zemí zatím nelze předpokládat.

 

Děkujeme Vám za pochopení a trpělivost.

Kolektiv CK Periscope

 

=======================

archiv z 11. 5. 2020

Vážení klienti a příznivci CK Periscope,

již od 1. 3. 2020 Vás zde informujeme o stavu, v jakém se nacházejí cestovní kanceláře a jejich klienti pod vlivem pandemie způsobené koronavirem. Pro ty, kdo tento článek čtou poprvé, bychom chtěli připomenout dvě důležitá fakta:

1) S ohledem na ekonomicky úspěšné předchozí roky můžeme prohlásit, že jsme firmou, která může svým klientům opravdu garantovat, že její krach nehrozí.

2) Od klientů nepožadujeme doplatky ceny uzavřené smlouvy o zájezdu.

 

Nyní, tedy téměř po dvou měsících od vzniku koronavirové krize, jsou pro klienty známy tyto skutečnosti:

 • poslední zájezd Finsko - za polární září jsme vypravili 11. 3. 2020
 • postupně oficiálně rušíme pouze blížící se zájezdy, a to do 7 dnů před začátkem zájezdy s dobou trvání do 6 dnů, nebo do 21 dnů před odjezdem zájezdy delší
 • tzn. v současné době rušíme zájezdy s odjezdy do 10. června 2020
 • na webu jsou označeny i některé další jasně zrušené zájezdy 
 • nicméně klienty, kteří mají na zájezd odjíždět koncem června, prosíme o strpení - informaci od nás dostanete do konce května
 • klienty na zájezdy v červenci, resp. v srpnu, oslovíme začátkem, resp. koncem června 
 • klientům zasíláme na výběr přehlášení na obdobný zájezd, většinou v roce 2021, anebo podmínky, za jakých může cestovní kancelář vystavit POUKAZ V HODNOTĚ ZAPLACENÝCH ZÁLOH 
 • poukazy jsou kryty pojištěním proti úpadku CK až do maximální doby jejich platnosti (31. 8. 2021), protože pojištění proti úpadku CK funguje tak, že smlouva o zájezdu pojištěná v době platnosti pojistky je pojištěna až do doby uskutečnění zájezdu
 • zájezdy není třeba doplácet
 • není třeba žádat o vyčíslení storna pro zájezdy do konce srpna 2020 - na všechny zájezdy, pokud se neuskuteční, dostanete od nás POUKAZ, který uplatníte na jakýkoliv další zájezd s odjezdem až do 31. 8. 2021
 • pokud přesto budete na vyčíslení storna trvat, s ohledem na uhrazené zálohy letenek a další náklady se storno pohybuje v úrovni 4 000 - 6 000 Kč/osobu

Velmi pozorně sledujeme zprávy o možnostech cestování mimo ČR, a podle aktuální situace zařadíme případně do prodeje i nové zájezdy, např. do Rakouska, Bavorska, na Slovensko, případně do destinací, kam se bude moci z ČR nebo okolních zemí létat. Držme si vzájemně palce, aby se některé zájezdy do zemí s příznivou situací cca od poloviny srpna mohly uskutečnit (např. zájezdy do Norska, Finska, Švýcarska atd.) 

PRVNÍ NOVINKA JE ZDE: 2 termíny zájezdu ČESKÉ A POLSKÉ KRKONOŠE mimo hlavní sezonu 

0 - Česko / Hotel Sklář Harrachov v pěkném prostředí

 

Prosíme Vás tedy i nadále o trpělivost a děkujeme Vám za pochopení.

kolektiv CK Periscope

==================

archiv 17. 4. 2020

Vážení klienti a příznivci CK Periscope,

včerejším projednáním zákona o některých opatřeních ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na odvětví cestovního ruchu v Senátu ČR se začíná stabilizovat situace jak pro klienty, tak pro cestovní kanceláře. Zbývá ještě podpis prezidenta.

Stejně jako ostatní CK pořádající poznávací zájezdy máme klientelu, která cestovním kancelářím vyjadřuje podporu. Znáte nás i naše konkurenty  v poznávacích zájezdech - všichni jsme většinou již téměř třemi desetiletími ověřené cestovky, které prožily již mnohé ekonomické krize, krachy leteckých společností, změny zákonů, prudké poklesy kursů atd., atd. Navíc platíme každoročně velmi drahé, povinné pojištění proti úpadku a poslední dva roky navíc i přispíváme povinně do tzv. garančního fondu.

Děkujeme Vám za veškerou podporu! 

Ani my Vás nezklameme, i když máme Vaše zálohy investované do záloh za letenky, máme zaplacené zálohy za ubytování apod. S ohledem na ekonomicky úspěšné předchozí roky můžeme prohlásit, že jsme firmou, která může svým klientům opravdu garantovat, že její krach nehrozí (pokud se nebude celosvětová ekonomická krize významně prohlubovat a cestování se obecně celosvětově do roku 2021 oživí). 

Další informace o postupu s vouchery dle nově přijatého zákona lze ze strany CK Periscope očekávat v průběhu dalšího týdne, tedy cca od 23. dubna 2020.

Postupně oslovujeme klienty cca 4 týdny před plánovaným odjezdem/odletem, tzn. aktuálně jde o zájezdy do první poloviny května.

Prosíme Vás i nadále o trpělivost a děkujeme Vám za pochopení.

==================

archiv z 24. 3. 2020 (prvně publikováno 1. 3. 2020)

Vážení klienti a příznivci CK periscope,
v současné době je informací z celé Evropy i světa dostatek, přesto jako specialisté na mnohé destinace sledujeme místní zpravodajství a další poznatky nám doplňují naši průvodci a spolupracovníci, kteří žijí přímo v zahraničí. 

Vyhlášením stavu nouze se činnost cestovních kanceláří a agentur dostává mimo platný právní rámec, kdy na smluvní vztahy nelze nahlížet běžným způsobem.  

Níže uvádíme stanoviska naší profesní asociace AČCKA, kdy plošným uzavřením hranic dochází ke znemožnění realizace zájezdů a pobytů do zahraničí po dobu jeho platnosti, zcela mimo vůli cestovních kanceláří a agentur. Tato opatření zabraňují zákazníkům cestovních kanceláří a agentur v čerpání sjednaných služeb. 
AČCKA sděluje, že cestovní kanceláře jsou oprávněny vydat zákazníkovi poukaz na odložené čerpání služeb v hodnotě uhrazené částky. Zákazník nepřichází o vložené prostředky, má jistotu čerpání služby v budoucím období a jeho vklad je ochráněn pojištěním záruky pro případ úpadku. PLNÝ TEXT ZDE

Stanovisko nadřízeného Ministerstva pro místní rozvoj: Ministerstvo pro místní rozvoj sděluje, že cestovní kanceláře mohou nabízet poukazy jako jednu z alternativ pro řešení nastalé situace v souvislosti s koronavirem. Poukazy na zájezd jsou chráněny pojištěním pro případ úpadku cestovní kanceláře a zákazníci se tedy nemusí obávat je přijímat. Proto přijímaní voucherů jako rozumné řešení zákazníkům doporučujeme. Zákazníci by měli brát v úvahu, že v důsledku současné tíživé situace neztratili pouze možnost odjet na svůj zájezd, ale také to, že na cestovním ruchu je existenčně závislých mnoho zaměstnanců, jejich rodin i podniků. I s nimi je třeba být v současné těžké době solidární. Přijetí poukazu zákazníkem je rozumným řešením současné situace, které respektuje oprávněné zájmy obou stran. PLNÝ TEXT ZDE

Příslušná legislativa musí být dopracována. Zákon tuto mimořádnou situaci vůbec nepředpokládá. Pro klienty Periscope travel používáme tento postup:

 • a) Klienty zájezdů na duben a květen postupně informujeme o nabízených možnostech přehlášení na jiné termíny nebo o možnosti obdržení poukazu krytého pojištěním proti úpadku na odložené čerpání služeb. (zde VZOR
 • b) Zájezdy můžeme rušit 20 dní před zahájením zájezdu v případě cest trvajících déle než šest dní, nebo 7 dní před zahájením zájezdu v případě cest trvajících dva až šest dní. O tom, zda se pojedou zájezdy v červnu a později se bude rozhodovat až v květnu a později.
 • c) Požadavky na storno zájezdu evidujeme, vyčíslení odstupného (tzv. "storna") ale aktuálně nevypočítáváme (a to minimálně do 14. 4. 2020, tj. do doby plánovaného ukončení stavu nouze). Při případném pozdějším řešení storna budeme brát v úvahu datum, kdy k nám byla žádost o storno doručena.

Cestovní pojištění, které je součástí každého našeho zájezdu, se nevztahuje na obavy z cesty. Všechny subjekty (ministerstvo, asociace CK i všechny cestovní kanceláře) Vás žádají s ohledem na zachování zaměstnanosti a vůbec existence cestovních kanceláří využít variantu a) !!! DĚKUJEME !!!

VĚŘÍME, ŽE CESTOVÁNÍ BUDE NADÁLE PATŘIT K ZÁLIBÁM, A ŽE MNOHÉ NAŠE DESTINACE BUDOU TĚMI NEJZAJÍMAVĚJŠÍMI. V nedávných dnech proběhlo několik zájezdů: do Ománu, do Norska na Lofoty a do Finska k polárnímu kruhu za polární září. Klienti a průvodci vzkazují, že stále existují oázy klidu, kde v liduprázdné přírodě zapomenete na dennodenní trable našeho uspěchaného světa.

V rámci našich možností se budeme snažit i nadále Vás zde informovat o vývoji z pohledu organizující cestovní kanceláře. 

Děkujeme Vám za pochopení.

Slovo Petra Buriana, majitele CK Periscope Skandinávie klientům a příznivcům periscope

Reakce AČCKA na nešťastné vyjádření prof. Prymuly o omezení cestování

Stanovisko nadřízeného Ministerstva pro místní rozvoj (MMR)

Stanovisko naší profesní asociace AČCKA ze dne 24. 3. 2020

Dřívější Stanovisko AČCKA k vyhlášení stavu nouze ze dne 12. 3. a následného zpřísnění opatření ze dne 13. 3. 2020 ke stažení zde

Náš tým / Burian Petr 

24. 3. 2020

Vážení přátelé a příznivci cestování s Periscopem,

s cestovní kanceláří Periscope, jejími pracovníky, a hlavně s průvodci se vydáváte za poznáním severských i jiných destinací již více jak 27 let. Mnozí z Vás jste s námi byli na zájezdech opakovaně, i s rodinami a přáteli. Vaše podpora a slova chvály jsou pro nás tou nejlepší motivací při přípravě zájezdů, vymýšlení nových tras i objevování dalších cílových zemí. Velmi si jich vážíme a jsou pro nás zavazující.

Během těch téměř tří desítek let jsme se setkali při přípravě zájezdů i při samotných cestách s celou řadou složitých situací, které nám sice připravily horké chvíle, ale vždy jsme byli schopni je zvládnout. Naše skupina se například ocitla na Novém Zélandu ve chvíli, kdy zde vypuklo zemětřesení, nebo jsme uprostřed nejvyšší sezóny bojovali s krachem letecké společnosti Air Berlin.

Ještě nikdy jsme se však nesetkali se situací, která by cestovní ruch tak paralyzovala a zcela bezprecedentně zasáhla do možností příprav a realizace zájezdů, jako je tomu nyní v případě koronavirové pandemie.

Je nám jasné, že ti z Vás, kteří u nás máte zaplacené zájezdy v nadcházejících měsících, sledujete s obavami vývoj nejen u nás, ale také v okolních zemích a destinacích, které jste si vybrali pro svoji dovolenou. Rád bych Vás ujistil, že bezpečnost našich klientů a s tím spojená dobrá pověst naší cestovní kanceláře jsou pro nás vždy na prvním místě v našem rozhodování o realizaci jakéhokoliv zájezdu. Situace se denně a překotně mění. Prozatím spíše k horšímu, ale věříme, že stejně jako zákeřný vir do našich životů rychle a neočekávaně vstoupil, stejně tak může tento strašák i pominout a my Vám zase budeme moci plnit Vaše cestovatelské sny. Stejně jako neztrácíme víru v uskutečňování zájezdů my, rád bych Vás poprosil, abyste ji neztráceli i Vy.

Samozřejmě ale chápeme, pokud za stávající situace své plány přehodnocujete. My se snažíme některé termíny zájezdů přesunout nebo odložit, u některých zájezdů bude nutné i jejich zrušení. Budeme Vám však nabízet náhradní varianty obdobných, nebo zcela nových zájezdůNechte se překvapit a inspirovat. Konkrétní informace můžeme ale Vám, našim váženým klientům, poslat často až v termínu přibližně 3 týdnů před odjezdem, a to s ohledem na právní postupy vůči dodavatelům, u kterých máme zaplacené zálohy. Vy naopak v tuto chvíli nemusíte posílat peníze za doplatky zájezdů! V případě, že se zájezd uskuteční, budeme Vás včas informovat.

O všem důležitém se Vás snažíme průběžně informovat na webu v sekci AKTUALITY. Kancelář v Brně je zatím pro veřejnost uzavřena, pracovní doba stálých pracovníků je omezena. Buďte prosím trpěliví.

Zároveň také na našich webových stránkách pravidelně aktualizujeme informace ohledně stanovisek nám nadřízeného ministerstva Ministerstva pro místní rozvoj a sdílíme vyjádření a dokumenty profesní asociace, které jsme více jak 20 let členem - Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

Aktuální prosba všech, kdo pracují v cestovním ruchu, tzn. těch, kdo pro Vás zajišťují programy, dopravu, průvodcovskou činnost apod.: aby cestovní ruch neutrpěl ještě větší škody, využijte možností změny na jiné termíny nebo na jiné zájezdy. Prosíme, akceptuje finančně kryté vouchery – cestovní kanceláře jsou pojištěny proti úpadku, a tak jsou vouchery pro klienty velkou jistotou.

Děkujeme za pochopení.

Inspirací pro další cesty mohou být i tyto dva video záznamy přednášek o Finsku (Patrik Dekan) a o Islandu (Jan Sucharda). Další přednášky zveřejníme na našem YouTube kanálu brzy a budeme Vás o nich informovat.

V tuto chvíli jsou v nabídce již i oblíbené zájezdy s průvodci Periscope na zimu 2020/2021: Adventy, Silvestry, Za polární září (sever Norska, Finsko) a na zimní Lofoty.

 

S úctou a přáním pevného zdraví

Petr Burian, majitel CK Periscope Skandinávie


Destinace

Země

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Norsko

Skotsko

Švédsko

Oblasti

Laponsko

Lofoty

Pobaltí

Špicberky

Svět

Azory

Madeira

Slevy, katalogy, archiv
Kontakty

Kontaktní údaje

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

TRAJEKTY

+420 542 213 349

trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ A

+420 542 213 348

ubytovani@skandinavie.cz

 

Měna pro zobrazení cen

Zobrazit ceny v €

 

Smluvní prodejci

Vstup pro prodejce