CK Periscope - logo
Vyhledat zájezd

ZÁJEZDY

TRAJEKTY

Země

nerozhoduje

Dánsko

Estonsko

Faerské ostrovy

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Laponsko

Litva

Lotyšsko

Norsko

Norsko - fjordy

Norsko - Lofoty

Pobaltí

Shetlandy

Skotsko

Špicberky

Švédsko

Švédsko - Gotland

Wales

Albánie

Andalusie

Andorra

Anglie

Argentina

Azory

Bhútán

Bosna a Hercegovina

Černá Hora

Česko

Francie

Gruzie

Indie

Itálie

Japonsko

JAR

Kanada

Kanárské ostrovy

Kostarika

Madeira

Maroko

Mexiko

Namibie

Německo

Nepál

Nový Zéland

Omán

Panama

Polsko

Portugalsko

Rakousko

Řecko

Réunion

Španělsko

Švýcarsko

Tenerife

Turecko

USA

Uzbekistán

Velká Británie


Typ zájezdu

Poznávací

Poznávací s turistikou

Pobytový s výlety

Zájezd 55+

Svět s průvodci Periscope

Eurovíkendy

Zimní

Plavby

Odjezd od

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2024

2025

2026


Rozšířené vyhledáváníRozšířené vyhledávání zájezdů

VYHLEDAT ZÁJEZDY
KALENDÁRIUM ZÁJEZDŮ

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace

setkání s klienty 2024 - Olomouc

Vyhledat zájezdy

Úvod » ISLAND

ISLAND

Epidemické podmínky na Islandu jsou velmi dobré, země patří mezi nejméně zasažené v Evropě. Nakažení na místě v podstatě nehrozí. Díky tomu se pro návrat do ČR Island pohybuje na tzv. cestovatelské mapě vydávané ministerstvy zdravotnictví a zahraničních věcí střídavě mezi zelenou barvou a oranžovou barvou. S ohledem na pravidla leteckých společností ČSA/Smartwings pro vstup do letadla při návratu do ČR znamenají tyto dvě barvy povinnost cestujícího provést na Islandu poslední den před odletem antigenní test (a ten mít negativní). Nově od 25. 4. nemusí mít test na let se Smartwings na Island očkovaní cestující (po příletu na Island předloží doklad o vakcinaci a podstoupí PCR test na příletu).

Aktuální podmínky vstupu na Island: jsou pravidelně aktualizovány na webu Ministerstva zahraničních věcí ZDE.

Stav od 27. 4. do 31. 5. 2021 

Island má nový zákon, podle kterého se každých 14 dní určují země s vysokou mírou infekce. Občané těchto zemí musí po příletu na cca 5 dní do karantény. Zájezdu v květnu pro očkované klienty se karanténa netýká (ISLAND – GEJZÍRY, AKTIVNÍ SOPKA A ČERSTVÁ LÁVA).

  • 1) Pro nástup letu na Island je třeba předložit doklad o vakcinaci (anglicky). 
  • 2) Nutnost vyplnění on-line formuláře ještě před odletem na Island, ve kterém cestující uvede osobní údaje, kontakt a adresu během plánovaného pobytu na Islandu, informace o datech příletu a odletu, nedávno navštívených zemích či případných symptomech COVID-19.
  • 3) Cestovatelé jsou islandskými úřady rovněž vyzváni ke stažení trasovací mobilní aplikace Rakning C-19 a její využívání během pobytu v zemi.
  • 4) Po příletu na Island je všem cestujícím proveden PCR test (zdarma), na výsledek se čeká v místě ubytování (6 - 24 hodin) a až poté se lze volně pohybovat po ostrově. 
  • 5) Při odletu z Islandu není třeba pro nástup do letadla test, pokud bude Island v době konání zájezdu na Mapě cestovatele ČR v zelené barvě. Pokud je Island v oranžové barvě, postačí absolvovat antigenní test ne později, než 24 hodin před odletem.

Aktuálně uznávané vakcíny jsou: 1) Comirnaty; Pfizer-BioNTech, 2) COVID-19 Vaccine Moderna, 3) COVID-19 Vaccine AstraZeneca, 4) COVID-19 Vaccine Janssen

 

Uvedené podmínky jsou volným přepisem podmínek českých a islandských úřadů a letecké společnosti ČSA / Smartwings. Až budou upřesněny podmínky pro vstup občanů EU na Island od 1. 6. 2021, bude pravděpodobně možný přístup bez karantény na Islandu i pro ty, kdo Covid prodělali anebo předloží výsledky testu na protilátky.

OSTATNÍ CESTUJÍCÍ - čekáme na upřesnění od 1. 6. 2021 (pro očkované budou zřejmě nadále platit body 1-5): 

  • Ostatní cestující od 1. 6. předloží na odletu negativní výsledek testu na koronavirus (PCR ne starší 72 hodin, antigenní test ne starší 24 hodin). Certifikát o negativním testu musí být vyplněn jedním ze severských jazyků nebo anglicky. Nutnost karantény po příletu na Island bude pravděpodobně posuzována podle cestovatelské mapy zemí EU podle míry nákazy (dle země, odkud cestující přijíždí). Z některých vyjmenovaných zemí nebude nutná karanténa vůbec (ČR se nebude týkat, pokud budeme v kategorii pod 500 nakažených za 14 dní /100 000 obyvatel). Cestující z ČR a SR s platným potvrzením v angličtině o prodělané infekci (pozitivní test PCR musí být minimálně 14 dní starý) či o očkování předepsaným počtem dávek vakcíny proti Covid-19 budou z případného předpisu karantény vyňati. Test po příletu na Island (zdarma) ale budou muset podstoupit (a vyčkat 6 - 24 hodin na jeho výsledek v místě ubytování).

PDF prohlížeč katalogu


KONTAKTY

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349 

Z provozních důvodů nebereme od 1. 7. do 1. 8. 2024 nové objednávky na rezervace trajektů. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY

 

Měna pro zobrazení cen

Zobrazit ceny v €

 

Smluvní prodejci

Vstup pro prodejce