CK Periscope - logo
Vyhledat zájezd

ZÁJEZDY

TRAJEKTY

Země

Azory

Dánsko

Estonsko

Faerské ostrovy

Finsko

Grónsko

Irsko

Island

Laponsko

Litva

Lotyšsko

Norsko

Norsko - fjordy

Norsko - Lofoty

Pobaltí

Shetlandy

Skotsko

Špicberky

Švédsko

Švédsko - Gotland

Wales

Albánie

Andalusie

Andorra

Azory

Bhútán

Bosna a Hercegovina

Černá Hora

Egypt

Francie

Gruzie

Indie

Itálie

Japonsko

JAR

Kanada

Kanárské ostrovy

Kostarika

Madeira

Maroko

Mexiko

Namibie

Německo

Nepál

Nový Zéland

Omán

Panama

Polsko

Portugalsko

Rakousko

Řecko

Španělsko

Švýcarsko

Thajsko

Turecko

USA

Uzbekistán

Velká Británie


Typ zájezdu

Poznávací

Poznávací s turistikou

Pobytový s výlety

Zájezd 55+

Svět s průvodci Periscope

Eurovíkendy

Zimní

Plavby

Odjezd od

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2024

2025

2026


Odjezd do

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

leden

únor

březen

duben

květen

červen

červenec

srpen

září

říjen

listopad

prosinec

2024

2025

2026


Typ ubytování

apartmány a motely

chaty a chatky

hostely

hotely a penziony

kajuta

Doprava

autobusem

letecky

mikrobusem

pololetecky

trajekt nebo plavba lodí

vlakem

Odlet z letiště

Brno

Ostrava

Praha

Vídeň

Průvodce

Aschermann Marek

Bacovský Václav

Beneš Radek

Bernardová Hana

Burianová Zdeňka

Dekan Patrik

Dvořák Marek

Frolíková Monika

Gajdová Kateřina

Hájek Tomáš

Hanibal Josef

Huleja Jan

Kalačová Helena

Komarovský Petr

Kornecká Hana

Kotoučová Martina

Kout Karel

Kučera Michal

Kuklová Monika

Michalíková Irena

Michlík František

Miškovský Josef

Nosek Lukáš

Procházková Milena

Šajnarová Lucie

Švec Michal

Tomsová Hana

Toperczerová Kateřina

Venhoda Milan

Vidimská Tereza

Vytečka Šedinová Petra

Zábršová Milada

Žáková Olga

Žatkuliaková Katarína

Zjednodušené vyhledáváníRozšířené vyhledávání zájezdů

VYHLEDAT ZÁJEZDY
KALENDÁRIUM ZÁJEZDŮ

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace

Vyhledat zájezdy

leteckysnídaněhotelNáročnost: modrá

GRAND TOUR AZORSKÝMI OSTROVY

Poznávací, Svět s průvodci Periscope

Oblast Sete Cidades na Sao Miguelu s vulkanickými jezery a mohutnou kalderouMěsto Madalena s vulkánem PicoProcházka mezi čajovými plantážemi Gorreana Ostrov Flores a ikonické místo Poco da Ribeira do FerreiroFenomén faja na ostrově Sao Jorge Jedna z mnoha nádherných vyhlídek na ostrově Flores - Miradouro do PortalVyhlídka na vulkán Pico od jezera Lagoa do CapitaoPřírodní park Ribeira dos Caldeiroes na ostrově Sao MiguelVinice mezi lávovými zídkamiPodmanivé jezero FurnasPark Terra Nostra Město Horta při pohledu z trajektu Sao Jorge a Faja do Ouvidor Ponta Delgada je největším městem na Azorských ostrovech Pobřeží ostrova Flores Vyhlídka Vista do Rei s nádherným pohledem na Sete Cidades a vulkanická jezera Vulkán Pico je dominantou centrální oblasti Azorských ostrovů Všudypřítomné květiny na ostrově Sao Miguel Typická zelená krajina na ostrově Sao Miguel Pobřeží městečka Lajes do Pico
KOMPLETNÍ FOTOGALERIE ZÁJEZDU

NEJKOMPLEXNĚJŠÍ POZNÁNÍ AZORŮ NA ČESKÉM TRHU, MENŠÍ SKUPINA, KOMFORTNÍ ZÁZEMÍ.

Azory, nejzápadnější součást Evropy, jsou často přirovnávány k Havaji nebo Novému ZélanduVulkanické ostrovy, exotické rostliny a nádherné scenérie, celoročně příjemné klima s teplotami kolem 20 stupňů a výborná ostrovní gastronomie, to jsou jen některé z lákadel tohoto souostroví ležícího v Atlantiku mezi Evropou a Amerikou. Azorské ostrovy jsou také jedním z nejlepších míst na světě na pozorování různých druhů velryb.

Na naší cestě objevíme 5 Azorských ostrovů (a možná ještě jeden navíc). Na největším z ostrovů Sao Miguel najdete nádherná sopečná jezera, termální prameny nebo jednu z nejkrásnějších botanických zahrad na světě Terra Nostra. Faial, Pico a Sao Jorge jsou sobě na dohled. Picu dominuje lávová krajina a stejnojmenný dokonale tvarovaný vulkán, jeden z nejvyšších v Atlantiku a také nejvyšší hora Portugalska. Sao Jorge je nejhornatější z ostrovů, strmé srázy vytvářejí dokonalé kulisy a ty nejlepší sýry z celého Portugalska pocházejí právě odsud. Faial je pohodový ostrov s nádhernou sopečnou kalderou uprostřed a Hortou, možná nejhezčím městem na celém souostroví. Flores je nejzápadnější výspou Azorů, zelený ráj s jezery, vodopády a pastvinami, který díky své odlehlosti zůstane většině turistů ukryt. Každý z ostrovů má své osobité kouzlo a dohromady vytváří úžasnou symbiózu ostrovního klidu, nekonečné bujné zeleně a bezprostřední blízkosti oceánu.

Vyrážíme v menší skupině cestovatelek a cestovatelů, jako zázemí volíme komfortní hotely, penziony, příp. stylové apartmány. Ostrovy si projedeme křížem krážem, přitom však v pohodovém tempu. Do programu zařadíme několik vycházek na 2-3 hodiny v azorské divoké přírodě, ale prostor bude i na relax v termálních koupelích nebo u sklenky azorského lávového vína. Objevte s námi to nejlepší z Azorského souostroví!


TERMÍNY ZÁJEZDŮ

TermínDélkaCenaNástupní místaPoznámkaRezervace
25. 5. - 7. 6. 2024 14 dnů75 800 Kč
letiště Praha
 2 volná místa 

 lze i doobsadit 

NEZÁVAZNĚ REZERVUJ
Zobrazit ceny v €
PODOBNÝ ZÁJEZD

1. 8. 2024

11 dnů

9. 8. 2024

11 dnů

Více

od 68 800 Kč

CENA OBSAHUJE:

 • letenku z Prahy na Azorské ostrovy a zpět s přelety na Azorských ostrovech dle programu vč. let. tax ve výši 20 000 Kč
 • trajekty na Azorských ostrovech dle programu mezi ostrovy Faial, Sao Jorge a Pico
 • případnou dopravu v Lisabonu městskou dopravou (příp. transfery)
 • dopravu pronajatými minivany nebo mikrobusem na Azorech
 • 13x ubytování na Azorech a v Lisabonu včetně turistických tax (kategorie 3-4* hotelů, 2lůžkové pokoje s WC a sprchou), příp. v apartmánech nebo typických stylových místních kamenných domech na menších ostrovech (styl apartmánů se dvěma oddělenými pokoji a možným sdílením sociálního zařízení pro 2 pokoje)  
 • 13x snídaně
 • vydatný oběd cozido v restauraci ve Furnas na Sao Miguelu
 • průvodce
 • cestovní pojištění Uniqa K15S (mj. na stornopoplatky nejen při onemocnění, ale také z důvodu nařízené karantény před cestou do zahraničí, dále léčebné výlohy a to vč. onemocnění COVID-19)

CENA NEOBSAHUJE:

 • další stravování
 • výlet za pozorováním velryb a delfínů na Azorech (cca 65 EUR), případný výlet na ostrov Corvo (80 - 100 EUR), vstupné (cca 50 EUR)
 • spropitné místním řidičům a další neuvedené služby

PŘÍPLATKY:

 • 1lůžkový pokoj: 11 000 Kč

SLEVY:

 • 2.5 % - věková sleva pro děti a mládež do 25 let a osoby starší 65 let; lze sčítat pouze s věrnostní slevou

POZNÁMKY:

 • Je možný posun zájezdu o 1-2 dny dle aktuálních letových řádů (upřesníme nejpozději měsíc před plánovaným odjezdem). Nejpozději měsíc před zájezdem Vám také nabídneme přihlášení na výlet za pozorováním velryb a na ostrov Corvo dle aktuální nabídky.
 • v termínu od 25. 5. nabízíme pro muže možnost na doobsazení ubytování
 • Tento zájezd není vhodný pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ VE SKUPINĚ: 12

PRŮVODCI:

Foto: Václav BacovskýVáclav Bacovský

 • 25. 5. - 7. 6. 2024

Pořadatel zájezdu si vyhrazuje právo změnit průvodce zájezdu.Program
zájezdu
Info
k zájezdu
Náročnost
zájezdu
Popis
ubytování
Cestovní
pojištění
Cestovní a zdravotní
doklady

1. den: Odlet z Prahy do Lisabonu, ubytování v blízkosti letiště a případný večerní krátký program v Lisabonu.

2. den: Ranní odlet na ostrov Pico, jehož doménou je vinařství. Projdeme se unikátními vinicemi skrytými mezi lávovými zídkami (UNESCO) a místní produkci jistě také ochutnáme. Za příznivého počasí si z různých perspektiv užijeme výhledů na sopku Pico, která je se svojí výškou 2 351 m n. m. nejvyšší horou celého Portugalska. Za nejkrásnějšími pohledy si zajedeme k jezeru Lagoa do Capitao.

3. den: Celodenní výlet na ostrov Sao Jorge s jeho strmými skalisky a fajas, neboli rovinatými výběžky pod útesy, které jako vyplazené jazyky vystupují do oceánu. Více než polovina plochy ostrova leží ve výšce nad 300 m n. m. a kopce jsou zarostlé bujnou vegetací. Po pěší turistice nejkrásnějšími oblastmi ostrova se budou moci otužilci vykoupat v lávových bazénech na Faja do Ouvidor. Ty nejlepší sýry z celého Portugalska pocházejí právě ze Sao Jorge. Samozřejmě je také ochutnáme. Návrat na ubytování.

4. den: Přesuneme se z Pica na vedlejší ostrov Faial. Zajedeme se podívat na unikátní sopečný poloostrov Ponta dos Capelinhos s krajinou jako na Marsu. Lze zde uskutečnit procházky v okolí s možností výstupu na vyhlídku nad majákem, příp. navštívíme vynikající muzeum vulkanologie. Ostrovu Faial dominuje ohromný kráter Caldeira, po jehož obvodu lze uskutečnit cca 3hodinovou túru. Za příznivého počasí nás čekají úžasné pohledy na vulkán Pico na vedlejším ostrově. Ubytování v Hortě na 2 noci.

5. den: Dnešní den strávíme v Hortě a okolí procházkami a odpočinkem. V přístavu Horta obvykle kotví plachetnice a jachty z celého světa. Po staletí zde námořníci a jachtaři doplňují zásoby před další plavbou Atlantikem. Na památku někteří z nich zanechávají na nábřeží působivé malby. Užijeme si této podmanivé atmosféry. Odpoledne se zájemci mohou vydat na cca 3hodinovou plavbu za pozorováním delfínů a velryb, Azory jsou jedním z nejlepších míst na světě na pozorování velkých mořských savců. Když budete mít štěstí, pořídíte snímky velrybích ocasů s kulisou majestátní sopky Pico. Ostatní se mohou projít k vulkanické skalní formaci Monte da Guia s vyhlídkami na záliv Porto Pim nebo se vykoupat na pláži s vulkanickým černým pískem.

6. den: Dnes se letecky přesuneme na ostrov Flores, kde nás čekají úchvatné scenérie s bujnou zelení, rozeklanými skalisky, vodopády a vulkanickými jezery. Projdeme se ke skalním útesům s vodopády Poco Ribeira do Ferreiro, které patří mezi ikonická místa celých Azorských ostrovů. Na 3 noci se ubytujeme „na konci světa“, ve Faja Grande přímo u oceánu. 

7. den: Dnes důkladněji prozkoumáme ostrov Flores. Čekají nás mj. nádherné vyhlídky v oblasti vesnice Fajazinha. Prohlédneme si také náhorní plošinu ostrova, kde navštívíme mj. vyhlídku na jezera Lagoa Negra a Lagoa Comprida. V severní části ostrova se projdeme na divokou pláž k vodopádu v zálivu Baía de Alagoa. Další porci krásných výhledů poté zažijeme na větrném severním cípu s majákem Farol de Albarnaz při procházce podél útesů.

8. den: Podle aktuálních podmínek a možností zvážíme lodní výlet na nejodlehlejší z ostrovů Corvo se 400 stálými obyvateli a ohromnou kalderou uvnitř ostrova nebo lodní výhled podél pobřeží ostrova Flores se svými rozeklanými skalisky a vodopády. Případně den strávíme dalšími procházkami v idylické oblasti Faja Grande. 

9. den: Rozloučíme se s Floresem a přesuneme se na Sao Miguel, největší z Azorských ostrovů. Zastavíme se na vyhlídce Santa Iria s okouzlujícím výhledem na vnitrozemí a severní pobřeží ostrova. Na Azorech najdeme jediné čajové plantáže v Evropě, mezi kterými se nejen můžeme projít, ale také zde následně místní čaj Gorreana můžeme ochutnat. V závěru dne se v závislosti na počasí podíváme také do hornatého vnitrozemí k jezeru Lagoa do Fogo. Přesun na ubytování na 4 noci.

10. den: Prohlédneme si západní stranu ostrova, které dominuje sopečný masiv Sete Cidades. Po cestě se zastavíme na vyhlídce Vista do Rei, která nabízí jeden z nejkrásnějších panoramatických výhledů na ostrově na dvě jezera, modré a zelené, v obrovském sopečném kráteru s obvodem až 12 kilometrů a stěnami vysokými až 300 metrů. Během dne bude také prostor na turistiku v oblasti. 

11. den: Zamíříme do Furnasu na břehu stejnojmenného sopečného jezera, lázeňského městečka proslulého fumarolami, horkými prameny a typickým pokrmem cozido (v ceně zájezdu), který se připravuje v hrnci zakopaném do země a ohřívaném vulkanickou párou. Cozido může být např. vydatným obědem. Ve městě se také nachází nejhezčí botanická zahrada na ostrově Terra Nostra, kde si budeme moci nejen prohlédnout ukázky místní vegetace, ale také se vykoupat v termálních lázních

12. den: Prozkoumáme severovýchod ostrova Sao Miguel. V parku Ribeira dos Caldeiroes se podíváme k vodopádu a stromovým kapradím. Vyhlídky na východním pobřeží Sao Miguelu patří mezi nejkrásnější na ostrově. Odpoledne si vyšlápneme k vodopádu Salto do Prego, pod kterým se dá případně i zaplavat. 

13. den: Prohlédneme si také historické centrum největšího města ostrova Ponta Delgada (mj. s kostelem Sao Sebestiao nebo pevností Forte de Sao Brás a pobřežní promenádou nebo botanickou zahradou José do Canto). Na předměstí Ponta Delgady zavítáme do skleníků, kde se pěstuje ananas, kdysi výnosný produkt místního zemědělství a jeden ze symbolů ostrova. Plánovaný podvečerní odlet do Lisabonu a poslední nocleh v blízkosti letiště. 

14. den: Návrat do Prahy.


Vytisknout stránku
Informujte přátele
Zanechte nám zprávu


KONTAKTY

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY

 

Měna pro zobrazení cen

Zobrazit ceny v €

 

Smluvní prodejci

Vstup pro prodejce

Label

Label