CK Periscope - logo
Vyhledat zájezd

CK Periscope Skandinávie - kontakt    CK Periscope Skandinávie - facebook     CK Periscope Skandinávie - skype    CK Periscope Skandinávie - youtube

tel.: 542 213 346

Chci dostávat informace

ŠPICBERKY - ZA KRÁLEM ARKTIDY

Plavby

Lední medvědMedvěd na lovuLední medvěd na dosah z bezpečí palubyLoď OrteliusLoď PlanciusMedvěd ledníMedvědí rodinkaMroží samciPohodlí kajuty na lodiPozorování mrožů ze člunuPozorování polární liškyRestaurace na lodiSobŠpicberkyZvědaví mroži
KOMPLETNÍ FOTOGALERIE

Polární loď společnosti Oceanwide Expeditions se stane na týden vaší základnou při objevování krás Špicberků, nejsevernějšího souostroví norského království. V zemi ledních medvědů a půlnočního slunce se můžete těšit na setkání se severskými zvířaty v jejich přirozeném prostředí. Nespoutaná příroda vás překvapí rozkvetlou tundrou, rozeklanými vrcholky hor i mohutnými ledovci, spadajícími až k hladině moře.

Jde o individuální program, průvodci na lodi hovoří s klienty anglicky.

Na vyžádání zajistíme plavby do různých částí Špicberků i Grónska v dalších termínech!


TermínDnůCena (Kč)Typ cenyPoznámkaRezervace
18. 6. - 25. 6. 2021893 150Cena bude na vyžádání aktualizována
 na vyžádání 


NEZÁVAZNĚ REZERVUJ

CENA OBSAHUJE:

 • plavbu lodí Plancius
 • 7 x ubytování ve čtyřlůžkové kajutě
 • veškeré jídlo (plná penze) na lodi, včetně kávy a čaje
 • program vedený přírodovědci (angličtina)
 • aktivity a exkurze mimo loď
 • zapůjčení sněžnic
 • přístavní poplatky a daně
 • informační servis před cestou

CENA NEOBSAHUJE:

 • letenku z Prahy nebo Vídně do Longyearbyenu a zpět (od 12 000 Kč)
 • cestovní pojištění
 • doprava z letiště k lodi a zpět je zajištěna jen k příletům a odletům společnosti SAS a norwegian airlines
 • českého průvodce
 • další neuvedené služby

PŘÍPLATKY:

 • letenka: 12 000 Kč
 • kajuta (příplatek za osobu ve dvoulůžkové kajutě): 36 500 Kč

POZNÁMKY:

Cena bude na vyžádání aktualizována
Program
zájezdu
Vízové a zdravotní
požadavky

1. den: Přílet na Špicberky do Longyearbyenu. Možnost návštěvy muzea – historie, důlní průmysl, objevování polárních kraji. Nalodění. Isfjorden – fantastická krajina, stará 2,9 miliardy let. První možnost pozorování plejtváků malých.

2. den: Dnes poplujeme do Raudfjorden na severní pobřeží západních ostrovů. Fjord zaplněný ledovci je často navštěvován tuleni kroužkovanými a tuleni vousatými. Stěny fjordů i pobřeží je obýváno četnými ptačími koloniemi, bohatou vegetací. Budeme mít také prvním možnost pozorovat lední medvědy.

3. den: V závislosti na počasí se vydáme do Liefdefjoden, kde poplujeme na dohled 5 km dlouhého ledovce Monaco. Ve vodách v čele ledovce se často krmí racci and bohatá loviště tu nachází také lední medvědi.

4. den: Vydáme se do úžiny Hinlopen, domova tuleňů koužkovaných a vousatých a také ledních medvědů. Na začátku fjordu se také často vyskytují plejtváci obrovští. Do Lomfjordshalvøya se vydáme na gumových člunech mezi ledové kry. Na skalních útesech hnízdí alkouni tlustozobí, v úžině Nordauslandet se obvykle vyskytují sobi, husy krátkozobé a mroži. Fuglefjorden, výhledy na ledovec Svitjodbreen. Dobré šance na spatření ledních medvědů.

5. den: Nejsevernejším bodem naší cesty bude pravděpodobně severní část Nordauslandet v oblasti Sedmi ostrovů (Sjuøyane). Dosáhneme 80°severní šířky. Tuto oblast hojně obývají lední medvědi, loď bude několik hodin kotvit mezi krami, než se vydáme na cestu na západ.

6. den: Při dnešní plavbě na západ budeme pokračovat v pozorování ledních medvědů, při troše štěstí se nám snad podaří zahlédnout také velrybu grónskou. 40 námořních mil od západních Špicberků se dostaneme na hranu kontinentálního šelfu, kde se v letních měsících krmí plejtvák myšok. Dostaneme se až do ústí Kongsfjordu, kde budeme mít dobrou příležitost k pozorování plejtváků malých.

7. den: Mroži se občas vyskytují v Fjorlandsundet, naší další zastávce. Alternativně můžeme plout do St. Johns Fjord a na jih do ústí Isfjorden. Zakotvíme u Alkhornet. Mořští ptáci hnízdí na skalních útesech, polární lišky hledají opuštěná vejce a sobi se pasou na skrovné vegetaci. Ve večerních hodinách připujeme do Longyearbyenu.    

8. den: Vylodění v Longyearbyenu, odlet do ČR.


Vytisknout stránku
Informujte přátele
Zanechte nám zprávu


KONTAKTY

Periscope travel s.r.o.

Smetanova 9, 602 00 Brno

tel.: +420 542 213 346

e-mail: periscope@periscope.cz

 

TRAJEKTY: tel: 542 213 349

e-mail: trajekty@skandinavie.cz

UBYTOVÁNÍ: tel.: 542 213 348

e-mail: ubytovani@skandinavie.cz

PŘEDNÁŠKY

 

Měna pro zobrazení cen

Zobrazit ceny v €

 

Smluvní prodejci

Vstup pro prodejce

Label

Label